KPP: dajcie pracownikom kupony żywieniowe zamiast podwyżek pensji

11.03.2009, 15:58; Aktualizacja: 11.03.2009, 16:11

Konfederacja Pracodawców Polskich proponuje, aby pracodawcy dawali pracownikom kupony żywieniowe zamiast podwyżek pensji lub jako rekompensaty za malejące w kryzysie gospodarczym wynagrodzenie.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (19)

  • bonobo(2009-03-11 18:01) Zgłoś naruszenie 00

    Cóż to jest dochód. To przychód minus koszty uzyskania tego przychodu. Aby uzyskać przychód, pracownik musi ponieść koszty. Przede wszystkim musi utrzymać się przy życiu a więc ponosi nakłady na żywność, mieszkanie, ubiór, leczenie itp. Musi także inwestować więc dochodzą mu nakłady na zdobycie małżonka(i) wychowanie dzieci itd.
    W podatku tzw. dochodowym nie uwzględnia się tych kosztów więc nazywanie go dochodowym jest błędem. Powinien się inaczej nazywać.

    Odpowiedz
  • konkret(2009-03-11 22:40) Zgłoś naruszenie 00

    Do mądrych z KPP i innych związków.
    Złoty opadł o 35% - to podwyższyć wynagrodzenia o 35% i nie trzeba euro.

    Słąbsza złotówka to konkurencyjne cenay dla zachodniej Europy. Ale to dla Was geniusze jest za trudne.

    Odpowiedz
  • Irena Anna(2009-05-12 20:14) Zgłoś naruszenie 00

    Co za bzdury.KPP chce zmniejszać pracownikom pensje aby tylko zyski pracodawcy nie zmalały.Skoro tak podoba się wam system kartkowy to przecież można zlikwidować marną firmę zatrudnić się w innej i najpierw na sobie wypróbować system kartkowy.Poco ratować marne firmy kosztem pracowników skoro na ich miejsce mogą powstać inne, mające bardziej humanitarne podejście do pracownika.Zmniejszanie zarobków pracownikom jest hańbą dla firm.Powoływanie się na firmy zachodnie czy amerykańskie nie ma sensu.Najpierw zapytajcie pracowników czy chcą być przywiązani do firmy jak pies do budy.

    Odpowiedz
  • tylko dlaczego inni maja cierpiec przez naiwniakow??(2009-03-12 18:19) Zgłoś naruszenie 00

    "Jak podkreślił ekspert KPP, "w Polsce udział pensji w całkowitym wynagrodzeniu pracownika wynosi przeciętnie ok. 90 proc. W Europie Zachodniej jest to ok. 50 proc., a w USA nawet ok. 30 proc. Resztę stanowią inne formy wynagradzania, w tym kupony żywieniowe, które skutecznie wiążą pracownika z firmą, nawet wtedy, gdy jego pensja stoi w miejscu".

    Czy to jeszcze jest demokracja, czy juz totalitaryzm i zamordyzm?

    Ja proponuje bude z michą i łamcuchem , ktory skutecznie bedzie wiazal pracownika (niewolnika)z firma...

    Macie rzady POsrancow, "cywilizacji europejskiej XXIw", do ktorej nas pchaja na oslep, wyzbywajac sie wszystkiego co rusza sie w naszym kraju, na korzysc zachodu... Wszystko po drodze jak taran niszczac i rozwlajac...

    Naiwniacy, daliscie sie nabrac przez propagande medialna, o cudach tuskowych, ktory ma narod w d... a ten bawi sie na boisku kopiac w pilke... i majac aspiracje na urzad prezydenta, bo wie ze narod glupi uwierzy w jego kolejne cuda...

    Odpowiedz
  • niech będzie pochylony(2009-03-13 09:46) Zgłoś naruszenie 00

    będziecie solidaruchy zapierd... za setkę gorzały i kapusniak w gospodzie pana kapitalisty - bardzo dobrze - macie co chcieliście, a teraz do proboszcza i oddać co wam zostało, bo jak nie to ogień piekielny.

    Odpowiedz
  • Pat(2009-03-12 10:57) Zgłoś naruszenie 00

    Konfederacja Pracodawców Polskich proponuje, aby pracodawcy dawali pracownikom kupony żywieniowe zamiast podwyżek pensji lub jako rekompensaty za malejące w kryzysie gospodarczym wynagrodzenie.

    Czy ja czegoś nie zrozumiałam czy może dla niektórych tutaj rząd = KPP

    Odpowiedz
  • POsraniec(2009-03-11 23:37) Zgłoś naruszenie 00

    proponuje MICHE RYZU

    Odpowiedz
  • iwce wersa tylko raz więcej(2009-03-11 23:35) Zgłoś naruszenie 00

    na jedzenie,na ubranie,na buty,a dodatkowo na ślub,chrzciny,zasiłek
    pogrzebowy...to jest zwykłe ..to nawet trudno nazwać co.

    Odpowiedz
  • filologini(2009-03-11 23:03) Zgłoś naruszenie 00

    Oryginalny pomysł. Bony do restauracji, baru, pizzerii? Jakież to 'oszczędne'. twórcy tych pomysłów dalej nie wiedzą, co to kryzys i jak od wielu lat żyje przeciętny Polak. Jeśli nie stać go było na wyjście do restauracji w czasie, gdy kryzysu nie było, to teraz, kiedy ten kryzys nadszedł, Polak pójdzie na obiad do restauracji...A pracodawca te bony sfinansuje niby z czego? Może jednak uczciwie byłoby podnieść pracownikowi wynagrodzenie, a ten zje posiłek w domu smacznie i tanio. Kryzys, a rządowi w głowie restauracje:(

    Odpowiedz
  • konkret(2009-03-11 22:37) Zgłoś naruszenie 00

    Do 7 Maria - Mario nie martw się o emeryturę bo nie dożyjesz na tych bonach tego szczęćia.

    Odpowiedz
  • Najlepiej płacić za pracę miską zupy(2009-03-11 18:02) Zgłoś naruszenie 00

    Jak tak dalej pójdzie to będziemy dostawać za swoją pracę miskę zupy.
    Do tego dąży ta banda nierobów i cwaniaków z miodem w uszach.

    Odpowiedz
  • oszukana 54(2009-03-11 21:35) Zgłoś naruszenie 00

    Kpina kpina i jeszcze raz kpina juz nasz kochany rząd oszukał dołożył nam 5 lat pracy i dalej kombinuje jak tego biednego robola ujajać.!!!Czy my w tym rządzie nie mamy zdrowo myślących osób ?Co jeszcze głupiego wymyślą ?

    Odpowiedz
  • PL(2009-03-12 05:37) Zgłoś naruszenie 00

    TO NIE KONIEC POMYSŁÓW TEGO RZĄDU!!! JESLI PROPONUJĄ KUPONY TO ONI ZAMIENIĄ JE ZARAZ W KARTKI NA ŻYWNOSĆ, TYLKO PATRZEĆ JAK ZAPROPONUJĄ TO, BO ONI DOSKONALE PAMĘTAJĄ JAK POLACZKI ŻYLI W CZASACH PRLu ! WIEDZĄ CO ROBILI Z NARODEM. KASY NIE DOŁOŻĄ, BO CO BY ONI MIELI? !!!

    Odpowiedz
  • Maria(2009-03-11 20:33) Zgłoś naruszenie 00

    A jak KPP wyobraża sobie wypłatę emerytur w przyszłości. Przecież wysokość emerutury będzie automatycznie niższa jesli będziemy otrzymywać wynagrodzenie w naturze.
    KPP załatwiło rocznikom 1954 - 1968 dłuższą o pięć lat pracę, a teraz będzie zabiegać o ekwiwalent za pracę w postaci żywności. Gdzie ja żyję? Mam wrażenie, że w Chinach.

    Odpowiedz
  • PL(2009-03-11 19:28) Zgłoś naruszenie 00

    Tak... Wygląda na to że ludziom pracy można wydzielic wszystko dosłownie w słowach tego znaczeniu... Klecha (kosciół) rządzi w spr aborcij- żyjemy znając bo koduje sie nam tylko ZAKAZY, z łaski dołożą albo nie i też musicie się cieszyć z ochłapów, aż wreszcie KUPONY! a co! robole się ucieszą! a jak nie to koryta na ulicach i niech ŻRĄ, oby tyrali i byli cicho!!! GRATULACJE WIDAĆ ŻE WSZYSTKIM ODPOWIADA UPOKARZANIE WAS pOLACZKÓW. ciekawe do czego posuną się po kuponach.

    Odpowiedz
  • 46.(2009-03-11 19:27) Zgłoś naruszenie 00

    Jednak nostalgia za PRL może się stać rzeczywistością ,w tamtym okresie KPP to był skrót komunistycznej partii polski. Czyżby KPP i KPP to to samo ?, w tamtych okresach też dawano kartki, czyżby to był chochlik historii .

    Odpowiedz
  • Geishaa(2009-03-11 19:02) Zgłoś naruszenie 00

    A na Słowacji to jest nakazane prawem, aby pracownik otrzymywał bony - które moze wykorzystać w dowolnej restauracji barze etc... Potrącane jest z jego wynagrodzenia netto około 30 % wartości bonu jako podatek - pomysł zacny i bardzo popularny

    Odpowiedz
  • Dyzio(2009-03-11 18:24) Zgłoś naruszenie 00

    Może by tak ta KPP kartkę na ryż i cukier posłom zaproponowała i sobie zamiast zysku kartę na śledzie wydała ! Jak jeszcze bardziej można upokarzać pracownika najemnego.

    Odpowiedz
  • MĄDRY(2009-05-12 22:33) Zgłoś naruszenie 00

    Przewidzieć można,że grupy społeczne t.j KPP,Lewiatan,CECH,związki zawodowe w dzisiejszej POLSCE nie będą sprzyjać waciakom.Ponieważ na ich działalność jest przyzwolenie społeczeństwa polskiego.POLACY BĄDZCIE POLAKAMI!!!.

    Odpowiedz