Numer 112 będzie dostępny dla niepełnosprawnych

autor: Bożena Wiktorowska18.07.2018, 07:17; Aktualizacja: 18.07.2018, 08:31
niepełnosprawni

Zaplanowane działania obejmą poprawę dostępności – np. parków, domów kultury, szkół, bibliotek i kościołów oraz usług o charakterze powszechnym.źródło: ShutterStock

Wczoraj Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie ustanowienia programu „Dostępność plus”, który będzie realizowany w latach 2018–2025. Jego założenia wynikają wprost z wymagań i zapisów międzynarodowej Konwencji Praw Osób Niepełnosprawnych.

Na jego realizację będzie przeznaczone 23,2 mld zł, w tym publiczne środki zagraniczne – 19,6 mld zł (co stanowi ok. 84 proc. budżetu), publiczne środki krajowe – 2,3 mld zł (ok. 10 proc.) oraz środki prywatne, czyli 1,3 mld zł (prawie 6 proc.).

Program adresowany jest do wszystkich obywateli, ze szczególnym uwzględnieniem osób starszych i niepełnosprawnych. Pomoże uniknąć wykluczenia społecznego, ale także przyczyni się do zwiększenia zatrudnienia osób niepełnosprawnych i starszych. Ma doprowadzić likwidacji barier w szkołach, na dworcach i przystankach, w bibliotekach, przychodniach i szpitalach, dzięki czemu obiekty te staną się bardziej dostępne. Powstaną miejsca użyteczności publicznej, w których nie będzie barier architektonicznych, technicznych i komunikacyjnych.


Pozostało 56% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane