statystyki

Numer 112 będzie dostępny dla niepełnosprawnych

autor: Bożena Wiktorowska18.07.2018, 07:17; Aktualizacja: 18.07.2018, 08:31
niepełnosprawni

Zaplanowane działania obejmą poprawę dostępności – np. parków, domów kultury, szkół, bibliotek i kościołów oraz usług o charakterze powszechnym.źródło: ShutterStock

Wczoraj Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie ustanowienia programu „Dostępność plus”, który będzie realizowany w latach 2018–2025. Jego założenia wynikają wprost z wymagań i zapisów międzynarodowej Konwencji Praw Osób Niepełnosprawnych.

Na jego realizację będzie przeznaczone 23,2 mld zł, w tym publiczne środki zagraniczne – 19,6 mld zł (co stanowi ok. 84 proc. budżetu), publiczne środki krajowe – 2,3 mld zł (ok. 10 proc.) oraz środki prywatne, czyli 1,3 mld zł (prawie 6 proc.).

Program adresowany jest do wszystkich obywateli, ze szczególnym uwzględnieniem osób starszych i niepełnosprawnych. Pomoże uniknąć wykluczenia społecznego, ale także przyczyni się do zwiększenia zatrudnienia osób niepełnosprawnych i starszych. Ma doprowadzić likwidacji barier w szkołach, na dworcach i przystankach, w bibliotekach, przychodniach i szpitalach, dzięki czemu obiekty te staną się bardziej dostępne. Powstaną miejsca użyteczności publicznej, w których nie będzie barier architektonicznych, technicznych i komunikacyjnych.


Pozostało jeszcze 56% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane