Mimo 40 lat stażu bez prawa do emerytury

autor: Bożena Wiktorowska06.03.2009, 03:00; Aktualizacja: 06.03.2009, 12:02

Od 8 stycznia rolnicy ubiegający się o emeryturę rolniczą nie mogą doliczyć do stażu okresów opłacania składek do ZUS. Związkowcy zapowiadają zaskarżenie do Trybunału Konstytucyjnego ustawy o emeryturach kapitałowych. Jeśli rząd nie przygotowuje nowelizacji ustawy o ubezpieczeniu rolników, posłowie przygotują własny projekt.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP

Polecane

Komentarze (100)

  • Nowy1111(2015-10-28 13:56) Zgłoś naruszenie 20

    Ja mam 44 lata pracy w tym 40 lat składkowych robotnik , uzbieraną kasę na koncie emerytalnym w ZUS i nie mogę przejść na emeryturę . Nie mam pracy jestem chory, renta nieosiągalna pomimo choroby. Czyli długo pracujący w Polsce nie ma z czego żyć i bieda . Muszę pracować 52 lata aby otrzymać emeryturę.
    Inni korzystają z socjalistycznych przywilejów i już po 15,20,25,30 latach pracy przechodzą na emerytury bez uzyskania wieku emerytalnego, chamstwo i utopijne zarządzanie krajem w sprawie przyznawania emerytur przez PO i PSL. Dziady zarządzania i podtrzymywania socjalistycznych przywilejów władzy w dobie UE i demokracji, wstyd i hańba tych partii . Rolnicy 60/55 lat 30/25 lat pracy i emeryturka bez odłożonych składek w odpowiedniej wysokości aby pobierać emeryturę, następne święte krowy w kraju.

    Odpowiedz
  • Grzegorz9890(2015-10-28 13:46) Zgłoś naruszenie 00

    44 lat pracy w tym 40 składkowe odłożona kasa na koncie emerytalnym ZUS odpowiednia składka i brak dostępu do emerytury.
    Inni 15,20,25 lat pracy bez wieku emerytalnego bez odłożonych składek na ZUS odchodzą na emerytury tak zwane struktury państwowe . Czas na likwidacje tych utopijnych przepisów dla wybranych grup społecznych
    Robotnik w Polsce 67 lat 52 lata pracy dopiero emerytura czy do niej dożyje, chamstwo PO i PSL w majestacie prawa zarządzania emeryturami, utopijne niedemokratyczne przepisy i ustawy emerytalne.
    Dobrze się stało że ci ludzie odeszli i przestaną tworzyć zgnojone prawo emerytalne, i co najgorsze zostawili socjalistyczne przywileje dla młodych emerytów trzeba to racjonalnie i demokratycznie zmienić na prawo dla ludzi którzy maja dużo lat pracy i odłożone składki na emeryturę. Zlikwidować możliwość pobierania subwencji emerytalnych czyli emerytury przez urzędnika państwowego i nadal pracować w strukturach państwowych, podwójna wypłata dla jednego cwaniaka w urzędzie, CZAS Z TYM SKOŃCZYĆ W 2016 r..

    Odpowiedz
  • Nowy(2015-06-13 12:02) Zgłoś naruszenie 00

    Obecne przepisy emerytalne łamią wszystkie zasady istnienia społecznego, grupy policja, wojsko, straż pożarna służby inne mundurowe mają możliwość odejścia na emeryturę bez uzyskania wieku emerytalnego, a zwykły pracownik ciężko na niego pracujący w prywatnej firmie nie ma żadnego prawa na wcześniejszą emeryturę , nawet jak ma przepracowane 42 lat pracy i więcej .Dziadostwo, czas uchwalić równość społeczna w tym pięknym kraju, czasy socjalizmu i wywyższanie służb bezpieczeństwa są już niepotrzebne , dlaczego podtrzymywać te zdradzieckie dla zwykłego Polaka przepisy emerytalne dla wybranych grup społecznych..
    Równość w przepisach emerytalnych to postawa kraju demokratycznego a w Polsce jest ta zasada złamana.
    PO I PSL do domy.
    Ja liczę na unormowanie tych spraw lecz z innym rządem i sejmem.
    Senat jest tworem zbędnym typowo wyciąganie kasy dla swoich z partii koszty utrzymania Senatu są bardzo wysokie , Sejm w zupełności przy tak wielkiej obsadzie da sobie rade, lecz czy jakaś partia odważy się zlikwidować dojną krowę dla polityków.

    Odpowiedz
  • 65 latek(2015-06-02 23:26) Zgłoś naruszenie 00

    Powiem więcej : mimo ponad 45-letniego stażu nadal bez prawa do emerytury.

    Odpowiedz
  • zadumany(2015-05-24 16:49) Zgłoś naruszenie 00

    Niech ustawodawcy przepracują godzinę w odlewni aluminium gdzie w powietrzu wisi cała tablica Mendelejewa
    a temperatura wynosi latem ponad 60 stopni, dopiero potem nich dyskutują o wieku emerytalnym. Wielohektarowi
    rolnicy zacierają ręce że płacą grosze na KRUS i głosują na PSL, oby tak dalej! Niektórzy pracownicy zarabiają na śmieciówce 1200 zł na rękę i wołają! Precz z komuną. Rodacy przebijają Bareję.

    Odpowiedz
  • jewa(2015-05-22 20:00) Zgłoś naruszenie 00

    Krus to taka instytucja która mojej mamie nie przyznała w całości wcześniejwczej emerytury bo przekazała gospodarstwo osobie małoletniej. Bo tak urzędnicy tam pracujacy ja poprowadzili. Kpina i żarty zlikwidować tą beznadziejna instytucje

    Odpowiedz
  • Andrzej K.(2015-05-03 14:42) Zgłoś naruszenie 00

    No i co? Kolejne wybory i kolejne, i głosowali, może też wcześniej tu piszący, na PO i Komorowskiego. Ja oczywiście NIE, bo jestem Polakiem. Wkrótce nowe wybory - 10 maja 2015 na prezydenta - Ile z tu biadolących znów zagłosuje na ten długopis Bula do podpisywania rządowych ustaw gnojącyh Polaków?

    Odpowiedz
  • DZIADEK-47 LAT PRACY -16 LAT WARUNKI SZKODLIWE -(2015-04-26 11:20) Zgłoś naruszenie 00

    REDAKCJO GAZETY A CO Z LUDZMNI NA SWIADCZENIACH PRZEDEMERYTALNYCH.ZWOLNIENI Z WINY ZAKLADUTZN LIKWIDACJA.DLACZEGO NIC SIE ONICH NIE MOWI PISZE JAK BY ICH NIE BYLO.JA PO 47 LATACH PRACY I 16 LAT CIEZKIEJ PRACY WSZKODLIWYCH WARUNKACH DOSTAJE NA DZIEN DZISIEJSZY 880 ZLOTY.TAK TYSK I KOMOROWSKI TRAKTYJE NARUD.KTOS NAPISAL ZE TO BANGLADESZ I TO JEST PRAWDA.TO BOLI ALE ANI WSEJMNIE ANI WSENACIE NIGDY NIE USLYSZALEM ZEBY ZACZOC OSZCZEDZAC OD WLADZY I NIE OKRADAC NARODU.ZLIKWIDOWAC PRZYWILEJE INAPRAWDE POMUC TEMU NARODOWI BO STATEK TONIE..ONI WSZYSCY O TYM WIEDZO ALE PALO GLUPA.DLUGO TAK SIE NIEDA BO NIE DLUGO TO NIE BEDZIE KOMU PRACOWAC BO WSZYSTKO UCIEKA ZA GRANICE. MY ROCZNIK 1953 TEZ DLUGO NIE POCIOGNIEMY.ALE CHYBA WAM OTO CHODZI ZEBY DO ROBOTY NA KOLANACH BO DLUGO ZYJEMY ALE JAK.GDZIE TUSK I KOMOROWSKI TAK SZANUJESZ SWIETO PANSTWOWE A SWOJ NARUD NISZCZYSZ

    Odpowiedz
  • józef(2015-04-24 16:25) Zgłoś naruszenie 00

    A ja niedozyję 67 roku i mam gdzieś emeryturę.A jak by zdazył sie cud ,że dozyje to i tak mi jakąs emeryturke musza wypłacic bo kilkadziesiat lat składkowych mam. po co mam sie denerwować

    Odpowiedz
  • stara(2015-04-24 09:40) Zgłoś naruszenie 00

    A JA !!! 40 LAT PRACY BEZ PTRZERWY 59 LAT życia I EMERYTURA DOPIERO W 2017 !!! DLACZEGO , BO JESTEM Z MIASTA! A GDZIE KONSTYTUCJA! dyskryminacja ludzi z miasta!

    Odpowiedz
  • jon(2015-04-20 08:28) Zgłoś naruszenie 00

    To jest możliwe tylko w tym kraju - to padlina a nie kraj !!!

    Odpowiedz
  • Happy emigrant(2015-04-15 18:12) Zgłoś naruszenie 00

    Dalej głosujcie na PO i komurowskiego to wam zrobi prace, o Ole ja będziecie mieli do 72 roku zycia. Bo do tego się przymierzaja. Brawo głupcy.

    Odpowiedz
  • rocznik1950(2015-04-06 10:48) Zgłoś naruszenie 00

    Przepracowałem do tej pory 46 lat nie mam prawa do emerytury. Też pamiętam na kogo mam nie głosować.

    Odpowiedz
  • Oszukany(2015-03-25 20:06) Zgłoś naruszenie 00

    Mam 65 lat (26. 03.50 r.) Przepracowałem w sektorze państwowym 50 lat 5 miesięcy czuję się bardzo oszukanym przez nasze państwo. Dlaczego nie określono górnej granicy stażu pracy Ja zaczynałem pracę w wieku lat 14 w szkole przyzakładowej dla pracujących i chyba w " NAGRODĘ" lub karę dołożono mi 9 miesięcy Jak Doczekam się emerytury to przepracowanych lat będzie 51 i 2 miesiące .Pamiętam na kogo mam nie głosować!!!

    Odpowiedz
  • rzecznik ob(2015-03-25 07:25) Zgłoś naruszenie 00

    Rzecznik praw obywatelskich to fasadowy urząd dla dla kolesia, ma w głębokim poważaniu płacącemu mu Obywatela !

    Odpowiedz
  • wyborca(2015-03-12 18:44) Zgłoś naruszenie 00

    Coż wam doradzę PiS zapowiada powrót do zmianę Ustawy o Emeryturach i Rentach więc zmobilizować sąsiadów i całą rodzinę i tyralierom iść na wybory i zagłosować na tę partię i wszystko jest jasne i bez żalu.

    Odpowiedz
  • dziadek63(2015-03-12 15:27) Zgłoś naruszenie 00

    do 63latka: W Polsce ustawy się robi nie dla pracownika lecz dla wyzyskiwaczy

    Odpowiedz
  • widz(2015-03-12 15:22) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Fedak powinna staną przed Trybunałem Stanu!!!

    Odpowiedz
  • 63latek(2015-03-09 21:45) Zgłoś naruszenie 00

    A co z pracownikiem co ma 47 lat pracy w przemyśle i nie może przejść na emeryturę.Gdzie w tym kraju są jakieś zasady.Polska to dżungla w której rządzą kacyki i pilnują swoich stołków..

    Odpowiedz
  • @1(2015-03-05 11:42) Zgłoś naruszenie 00

    PO-lowski kretynie,nikt ci nie broni kupic gspodarstwo I harowac od rana o nocy,wiec nie zazdrosc I nie szczuj ludzi na rolnikow,bo gdyby nie rolinicy,ich ciezka o switu do nocy praca,dawno zechlbys z glodu !

    Odpowiedz