statystyki

Związki grożą strajkiem generalnym

autor: Łukasz Guza11.07.2018, 07:22; Aktualizacja: 11.07.2018, 08:15
O realne podwyżki zaapelowała wczoraj także Dorota Gardias, przewodnicząca Forum Związków Zawodowych.

O realne podwyżki zaapelowała wczoraj także Dorota Gardias, przewodnicząca Forum Związków Zawodowych.źródło: ShutterStock

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych zwróci się do swoich organizacji członkowskich o przygotowanie wspólnej akcji protestacyjnej.

– Mamy dość fikcyjnych rozmów ze strony rządu, kłamstw i obiecanek. W przyszłym roku nadal ma być zamrożony wskaźnik wzrostu wynagrodzeń w sferze budżetowej. To prowadzi do nędzy polskich pracowników – podkreślił Jan Guz, przewodniczący OPZZ.

Przedstawiciele związkowej centrali nie wykluczyli, że zapowiedziana akcja będzie miała formę strajku generalnego.

– Będę rekomendował takie rozwiązanie wszystkim organizacjom zrzeszonym w centrali – zapowiedział Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.


Pozostało jeszcze 69% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • Obywatel (2018-07-11 09:38) Zgłoś naruszenie 00

    To że rząd kłamie wiadomo nie od dziś. Co innego mówi i podaje w wiadomościach tvp A co innego jest w rzeczywistości : przykład , pielęgniarka z Zembalowego - 400zł otrzymuje na rękę 176zł i to razy 4 .rząd mówi o podwyżce 1600zł A rzeczywistość jest zupełnie inna bo 4 × 176zł to nie 1600zł chyba że dla tego rządu .Tylko prawdą w stosunku do społeczeństwa można coś zyskać na dłuższą metę pzpr też przewiozło się na kłamstwie .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane