Pierwsze osoby zakładają firmy za środki z UE

autor: Beata Lisowska04.03.2009, 03:00; Aktualizacja: 04.03.2009, 10:46

Ponad 400 firm powstało już w tym roku dzięki unijnym dotacjom. Do końca 2009 roku zostanie zarejestrowanych 5-6 tys. nowych firm. W 2009 roku na samozatrudnienie jest przeznaczone 59 mln euro.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

  • janik(2011-06-22 12:44) Zgłoś naruszenie 00

    ja kce załozyd firme ale brak gotuwki to dofinasowanie by sie prydało mam lokal na oku wiem ile mie syniesie 40 tys starcy mi zupełnie narazie ocekuje na odpowied, bo 1 firma bedie swiacyć usugi jako na prykłat opłata rahuku ubespiecenie wymiana waluty na podanym prykładie , zatrugnie osoby znajocze szie na tym gdieś to widiałem i kilkoma bakami spupracowad 3 ruzne baki stepne umowy jusz som ten lokal jesz dobry nato małym nakład wynaj i czysz pod policeniu tani wychodi 522 tys na miesziod jak na pocotek zawse kturyś dohud daje po połaceniu dohud to 2 tysioce zysku za miesiod to szacukowe suma miej wieczej dokładnie trudno to okreslid ale takie diałanie warto bo po 1rok mozna jusz myśled o budowie domu .

    Odpowiedz
  • GG(2009-05-11 19:07) Zgłoś naruszenie 00

    Najpierw szkolenie np 120 godzin - obowiązkowe, a potem (może ) dotacja dla wybranych np. z grupy 60 osób 15 otrzyma dotacje

    Odpowiedz
  • BBB(2009-05-07 08:04) Zgłoś naruszenie 00

    Znajomości niewiele pomagają w przypadku ubiegania sie o dotację z UE. Liczy się pomysł, który musi się wpisywać w cele zawarte w NSS (promowane są przedsięwziećia z zakresu innowacji, turystyki, usług dla ludności wiejskiej) itp. Jeśli chodzi o mniejszą kwotę dotacji to lepiej ubiagać sie o nią z Funduszu Pracy w UP (ok 18 tyś) - jest to pewniejsza dotacja niż w PO KL. Wszelkie informacje można uzyskać w powiatowych lub wojewódzkich urzedach pracy, lub też w Lokalnych Punktach Informacyjnych UM.

    Odpowiedz
  • Ala(2009-04-28 13:18) Zgłoś naruszenie 00

    Ja również składałam taki wniosek i byłam 230 na liście gdzie tylko 30 osób mogło się zakwalifikować dalej. Nie wiem co w tym wniosku trzeba pisać aby było dobrze.Ja myślę,że tu liczą się znajomości a nie sam wniosek.

    Odpowiedz
  • gg 6918869(2009-03-25 15:21) Zgłoś naruszenie 00

    zakładając własną firmę można starać się o mniejsze kwoty dotacji np.3000 zł oraz czy czeka się długo na takie dofinansowanie .gdzie zrobić pierwszy krok w tym kierunku'

    Odpowiedz
  • ma.T(2009-03-04 20:44) Zgłoś naruszenie 00

    Po przeczytaniu tego artykułu, coraz bardziej chcę założyć własną działalność gospodarczą i starać się o dotację, mimo że "jeszcze" pracuje w Spółce Skarbu Państwa.

    Odpowiedz
  • zawiedziony(2009-03-04 10:34) Zgłoś naruszenie 00

    A moje dwa projekty zostały odrzucone:
    1produkcja kubków z uchem po lewej stronie(dla mańkutów)
    2produkcja kubków z uchem w środku(dla oszczędności miejsca w szafce)

    Odpowiedz