Sądy w obronie stawki minimalnej

autor: Łukasz Guza04.07.2018, 07:21; Aktualizacja: 04.07.2018, 07:45
– Szkoda, że taka sprawa w ogóle musiała trafić do II instancji. Już sąd rejonowy powinien dokonać racjonalnej wykładni przepisów. Ostatecznie jednak zinterpretowano je w sposób, który wskazywaliśmy od momentu wejścia w życie regulacji dotyczących minimalnej stawki – wskazuje Paweł Śmigielski.

– Szkoda, że taka sprawa w ogóle musiała trafić do II instancji. Już sąd rejonowy powinien dokonać racjonalnej wykładni przepisów. Ostatecznie jednak zinterpretowano je w sposób, który wskazywaliśmy od momentu wejścia w życie regulacji dotyczących minimalnej stawki – wskazuje Paweł Śmigielski.źródło: ShutterStock

Potrącenia z pensji zleceniobiorcy są możliwe, ale tylko do wysokości najniższej płacy. Zleceniodawcy, który w ogóle nie płaci podwładnym, grozi grzywna.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (1)

  • Matka polka50+(2018-07-05 09:00) Zgłoś naruszenie 01

    BRAK KONTROLI PRYWACIARŻY W POLSCE POWODUJE TO ZE NADAL OSZUKUJĄ SWOICH ZLECENIBIORCOW. PISZA NA UMOWACH ZE PRACUJE 4 GODZINY DZIENNIE ZE MA STANOWISKO HANDLOWIEC I PŁACA 1400ZL.A SKŁADKI ODPROWADZAJA OD POŁOWY ETATU TO SAMO PODATEK .A TO DOTYCZY PRZEWAZNIE KOBIET W HANDLU.BO PRACUJĄ PO 8 GODZIN DZIENNIE ZE WSZYSTKIMI SOBOTAMI ZA TE 1400ZL A TO JEST CZESTO I 180-190 GODZIN ZA TE 1400ZL.!!!!A DO TEGO UMOWY ZLECENIA PRZEDŁUŻAJ CO MIESIĄC ZE PRAKTYCZNIE EKSPEDIENTKI NIE MAJĄ ANI STABILIZACJI PRACY ANI DALEJ GODNEJ PRACY A JAK IDĄ DO POSREDNIAKA SIĘ ZAREJESTROWAĆ JAKO BEZROBOTNA TO NIE PRZYSLUGUJE IM ZASILEK BO TO BYŁY UMOWY ZLECENIA NA 4 GODZINY DZIENNIE! !!A !OKRES TEN NIE JEST UZNAWANY W ZUS JAKO PELNY SKLADKOWY.ALE CO MA ZROBIĆ TAKA KOBIETA JAK MOŻE NIE MIEĆ PRACY ALBO PRZYJĄĆ TE WARUNKI JAKIE IM NARZUCA ZLECENIODAWCA BO TO NIE JEST PRZECIEZ PRACODAWCA!!!!TAK TO DZIAŁA W MAŁYCH MIASTECZKACH,POWIATACH CZY MIASTACH BO TAM MIEJSC PRACY RACZEJ NIE PRZYBYŁO I TO TEN ZLECENIODAWCA NADAL DYKTUJE SWOJE WARUNKI.OSZUKUJE ZLECENIODAWCA KOBIETY, ZUS I US PO TO ABY SAM SWOJE SKŁADKI OPŁACIC W ZUSIE.TYLKO KIEDY RZAD WRESZCIE ZLIKWIDUJE TE ZLECENIA I WPROWADZI JEDNA JEDYNA UMOWĘ O PRACĘ ABY WRESZCIE LUDZIE TU GODNIE ŻYLI I ZARABIALI I ABY WYELIMINOWAĆ PASOŻYTA NA PRACOWNIKU -AGENCJE PRACY.MAM 52 LATA I NIGDY JESZCZE W POLSCE W HANDLU NIE MIAŁAM NORMALNEJ UMOWY O PRACĘ ZE WSZYSTKIMI PRZYWILEJAMI KODEKSU PRACY!!!!!BO UMOWY ZLECENIA NIE PODLEGAJĄ LATAMI POD KODEKS PRACY W POLSCE.PAŃSTWO DZIELI PRACOWNIKOW NA DRUGI SORT-NAJEMNIKOW AGENCYJNYCH I POCIERAKÓW U PRYWACIARŻY I TYCH NA UMOWACH O PRACĘ ZE KODEKSEM PRACY. TO WSTYD !!!!ZE TAK NAS TRAKTUJĄ BO W UPAŁY NAWET WODA NAM SIĘ NIE NALEZY. I TO DLATEGO 3MLN LUDZI MŁODYCH WYJECHALO ZA GODNA PRACA I PŁACA. A KOLEJNE RZADY NIC Z TYM NIE ROBIĄ NADAL.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane