statystyki

Funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa dostaną służbowe mieszkania

autor: Bożena Wiktorowska03.07.2018, 07:07; Aktualizacja: 03.07.2018, 08:26

Funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa nie będą mieć już problemów z uzyskiwaniem przydziałów na lokale funkcyjne. W Dzienniku Ustaw powinno zostać dziś ogłoszone rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji w sprawie warunków przydziału, opróżniania i norm zaludnienia lokali mieszkalnych oraz przydziału i opróżniania tymczasowych kwater przeznaczonych dla funkcjonariuszy SOP.

Prawo do służbowego lokum będzie przyznawane na wniosek funkcjonariusza, w przypadku braku mieszkania w miejscu pełnienia służby lub w pobliskiej miejscowości. Przesłanką może być też konieczność poprawy dotychczasowych warunków lokalowych. Wnioski będą rejestrowane w kolejności wpływu. Kolejka oczekujących będzie uaktualniana corocznie, do 31 października. Przydział lokalu będzie mógł też nastąpić z jej pominięciem ze względu „na ważny interes służby”.

Rozporządzenie będzie mieć zastosowanie nie tylko do funkcjonariuszy SOP, ale także wobec osób, które zostały przeniesione do niej z innych fo rmacji podległych MSWiA.


Pozostało jeszcze 40% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane