statystyki

Funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa dostaną służbowe mieszkania

autor: Bożena Wiktorowska03.07.2018, 07:07; Aktualizacja: 03.07.2018, 08:26

Funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa nie będą mieć już problemów z uzyskiwaniem przydziałów na lokale funkcyjne. W Dzienniku Ustaw powinno zostać dziś ogłoszone rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji w sprawie warunków przydziału, opróżniania i norm zaludnienia lokali mieszkalnych oraz przydziału i opróżniania tymczasowych kwater przeznaczonych dla funkcjonariuszy SOP.

Prawo do służbowego lokum będzie przyznawane na wniosek funkcjonariusza, w przypadku braku mieszkania w miejscu pełnienia służby lub w pobliskiej miejscowości. Przesłanką może być też konieczność poprawy dotychczasowych warunków lokalowych. Wnioski będą rejestrowane w kolejności wpływu. Kolejka oczekujących będzie uaktualniana corocznie, do 31 października. Przydział lokalu będzie mógł też nastąpić z jej pominięciem ze względu „na ważny interes służby”.

Rozporządzenie będzie mieć zastosowanie nie tylko do funkcjonariuszy SOP, ale także wobec osób, które zostały przeniesione do niej z innych fo rmacji podległych MSWiA.


Pozostało 40% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane