Mały przychód, mały ZUS. Rząd zajmie się obniżeniem składek dla 200 tys. przedsiębiorców

25.06.2018, 18:20; Aktualizacja: 25.06.2018, 19:10
W intencji Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, regulacje te mają przynieść przedsiębiorcom oszczędności, poprawić rentowność ich biznesów i dać im lepsze perspektywy rozwoju. A także ograniczyć tzw. "szarą strefę", przyczynić się do rozwoju przedsiębiorczości, pobudzić aktywność zawodowa oraz poprawić tzw. przeżywalność przedsiębiorstw.

W intencji Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, regulacje te mają przynieść przedsiębiorcom oszczędności, poprawić rentowność ich biznesów i dać im lepsze perspektywy rozwoju. A także ograniczyć tzw. "szarą strefę", przyczynić się do rozwoju przedsiębiorczości, pobudzić aktywność zawodowa oraz poprawić tzw. przeżywalność przedsiębiorstw.źródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Cezary Aszkielowicz Agencja Gazeta

Obniżenie składek na ubezpieczenie społeczne z obecnych ponad 1200 zł do ok. 660 zł osobom prowadzącym działalność gospodarczą na mniejszą skalę, taki ma być skutek noweli, której projektem we wtorek zajmie się Rada Ministrów. Nowe rozwiązania mają objąć prawie 200 tys. firm.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (8)

 • reallife(2018-06-27 10:33) Zgłoś naruszenie 00

  Napisano dziś, 09:16 No to mamy kolejną "prawie spełnioną" obietnicę PiS. jak widac ciężkopracujący ludzie maja zasuwac na darmochę dla nierobów. 5250 przychodu i to za ubiegły rok ! Śmiech na sali - to kwota na poziomie zasiłku dla berobotnych w normalnych krajach ! A jak w roku 2019 będzie tak ,że interes się załamie i gość będzie miec np 2500 przychodu miesięcznie to ZUSu nie interesuje i i tak będzie sie 1230 PLN domagac bo "w 2018 mial przekroczone 5250 " . Chore ! To powinno być od DOCHODU a nie przychodu i comiesięcznie a nie średnia za cały miniony rok! W końcu w prywatnej działalności miesiąc miesiącowi nierówny . to nie urzedniczy etacik ,ze pełna sumka co miesiąc regularnie wpada ! A "rolnicy " dalej płaca 10 razy mniejsza składkę i nikt ich nie rusza.

  Odpowiedz
 • Jack(2018-06-26 18:42) Zgłoś naruszenie 21

  Zacznie się sztuczne zaniżanie przychodów ... Kiełbaska wyborcza

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • przedsiębiorca(2018-06-26 15:36) Zgłoś naruszenie 12

  Niskie przychody bo nie wszyscy wykazują legalny przychód. I oczywiście w związku z tym, że mają niskie obroty to mają brak kasy fiskalnej. Sama lewucha. Znowu bata dostaną Ci co legalnie wszystko wykazują. Jak Pastwo chce pomagać to niech najpierw weżmie się też za tych co kantują.

  Odpowiedz
 • Jan(2018-06-26 14:12) Zgłoś naruszenie 41

  Ale to od przychodu wiec dla większości to i tak nic nie zmieni. Ale za to ładnie brzmi w mediach. Bo mało kto odróżnia w/w przychód od dochodu :(

  Odpowiedz
 • Ja(2018-06-26 10:07) Zgłoś naruszenie 71

  ja bym proponował zajać się jednak KRUSem dla bogatych bauerów ktorzy do dzis się z Was smieją i ze wszyskiego korzystaja.

  Odpowiedz
 • voxveritas(2018-06-25 23:52) Zgłoś naruszenie 82

  Czyli patologiczne szalbierstwo, jakim jest polski system emerytalny, zostanie znowu „udoskonalony” w pseudo-ulgi komplikujące system jeszcze bardziej. Wszelkie pseudo reformy, absurdu zwanego ZUS ( system emerytalny z przypadłościami) w dzisiejszym wydaniu to pudrowanie truchła, który jest tak obrośnięty kłamstwem, absurdem oraz politycznym matactwem, że kompromituje naród i jego pseudo elity. Przyzwolenie na utrzymywanie takiej patologii, łamiącej zasady konstytucyjnej równości praw i zwykłej przyzwoitości to dowód zniewolenia narodu, rządzonego przez oligarchiczne mafie bojące się tylko uprzywilejowanych beneficjentów tego systemu a ukształtowanych jeszcze za leninowsko-stalinowskiej sprawiedliwości społecznej. Czy znjadą sie wreszcie przyzwoici rządzący w tym kraju którzy rozpędzą tę patologię (ZUS FUS, KRUS, ) na cztery wiatry wprowadzając jedną równą składkę dla wszystkich (1000zł), płaconą przez 40 lat, dając po tym okresie świadczenie emerytalne w wysokości 2,5 tys zł. z likwidacją wszystkich przywilejów emerytalnych.?

  Odpowiedz
 • mw(2018-06-25 21:18) Zgłoś naruszenie 00

  Dochód-proporcjonalny ZUS .Po co widełki i kombinowanie .Ale wszyscy :księża, ubki , sędziowie , prokuratorzy ,artyści , deweloperzy ,oraz nie pracujący , którzy sami chcą płacić sobie na emeryturę czy ew rentę

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane