statystyki

MEN pomoże w ocenianiu nauczycieli

autor: Artur Radwan25.06.2018, 07:14; Aktualizacja: 25.06.2018, 08:32
Powód? Szefowa MEN przygotowuje nowelizację prawa oświatowego, która ma m.in. uregulować wszystkie nieścisłości związane z nowymi regulacjami dotyczącymi urlopu zdrowotnego.

Powód? Szefowa MEN przygotowuje nowelizację prawa oświatowego, która ma m.in. uregulować wszystkie nieścisłości związane z nowymi regulacjami dotyczącymi urlopu zdrowotnego.źródło: ShutterStock

Do dyrektorów szkół i przedszkoli trafią z Ministerstwa Edukacji Narodowej gotowe wzory regulaminów określających wskaźniki weryfikacji pracy pedagogów

Resort, mimo nacisków oświatowych związków, nie chce się wycofać z nowej formuły obowiązkowej przypadającej co trzy lata ewaluacji pracy nauczycieli. Do września ok. 25 tys. samorządowych szkół i przedszkoli musi opracować dokumenty dotyczące wskaźników oceny ich pracy, uwzględniając przy tym specyfikę konkretnej placówki. Właśnie te regulaminy wzbudzają najwięcej kontrowersji, bo zdaniem związkowców kryteria w każdej placówce będą inne.

Dlatego do dyrektorów mają trafić wzorcowe regulaminy dla poszczególnych typów placówek (odrębne dla przedszkoli, podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych). DGP dotarł do regulaminu dla szkół podstawowych. Zawiera on 22 kryteria ze szczegółowym opisem mówiącym, jakie należy spełnić warunki, aby się z nich wywiązać. Podział uwzględnia poszczególne stopnie awansu zawodowego. Dodatkowo znalazł się w nim skomplikowany wzór, według którego dyrektor będzie mógł wyliczyć, ile poszczególny nauczyciel otrzyma punktów.


Pozostało jeszcze 79% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (5)

 • nn(2018-06-25 21:07) Zgłoś naruszenie 291

  Proponuję w służbie zdrowia i w policji wprowadzić identyczne zasady. I tak jak rada rodziców ma oceniać nauczyciela tak lekarzy ocenią pacjenci a policjantów zatrzymani.

  Odpowiedz
 • Ghhj(2018-06-25 15:35) Zgłoś naruszenie 191

  Jeżeli najwyższe oceny będą związane z gratyfikacją finansową biedne gminy zrobią regulaminy, których nawet bozia nie zrealizuje. Mapa wysokości ocen będzie związana z zamożnością danych obszarów.

  Odpowiedz
 • Bezstronne(2018-06-26 08:53) Zgłoś naruszenie 71

  Pani ministra dostała ocenę i co?

  Odpowiedz
 • Zoja(2018-07-31 19:07) Zgłoś naruszenie 20

  nauczyciel powinien mieć dowolnosć w nauczaniu, a kompetencje i umiejetności zdobyte na studiach. Po co te stresy . To nie ma wpływu na podwyższenie poziomu edukacji. Znowu politycy robią krzywdę dzieciom. Ja na pewno nie będę walczyc o te 500 zł. Niech sobie wsadzą gdzieś. Pracuje innowacyjnie od 7 lat. Piszę artykuły, a dzieci są szczęśliwe i radosne. nie zamierzam tego zmieniać. Moje 500 zł juz dawno mi się należą.

  Odpowiedz
 • IV Rozbiór Polskiej Edukacji(2018-07-13 11:26) Zgłoś naruszenie 01

  Czyli Korea Północna

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane