statystyki

MEN pomoże w ocenianiu nauczycieli

autor: Artur Radwan25.06.2018, 07:14; Aktualizacja: 25.06.2018, 08:32
Powód? Szefowa MEN przygotowuje nowelizację prawa oświatowego, która ma m.in. uregulować wszystkie nieścisłości związane z nowymi regulacjami dotyczącymi urlopu zdrowotnego.

Powód? Szefowa MEN przygotowuje nowelizację prawa oświatowego, która ma m.in. uregulować wszystkie nieścisłości związane z nowymi regulacjami dotyczącymi urlopu zdrowotnego.źródło: ShutterStock

Do dyrektorów szkół i przedszkoli trafią z Ministerstwa Edukacji Narodowej gotowe wzory regulaminów określających wskaźniki weryfikacji pracy pedagogów

Resort, mimo nacisków oświatowych związków, nie chce się wycofać z nowej formuły obowiązkowej przypadającej co trzy lata ewaluacji pracy nauczycieli. Do września ok. 25 tys. samorządowych szkół i przedszkoli musi opracować dokumenty dotyczące wskaźników oceny ich pracy, uwzględniając przy tym specyfikę konkretnej placówki. Właśnie te regulaminy wzbudzają najwięcej kontrowersji, bo zdaniem związkowców kryteria w każdej placówce będą inne.

Dlatego do dyrektorów mają trafić wzorcowe regulaminy dla poszczególnych typów placówek (odrębne dla przedszkoli, podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych). DGP dotarł do regulaminu dla szkół podstawowych. Zawiera on 22 kryteria ze szczegółowym opisem mówiącym, jakie należy spełnić warunki, aby się z nich wywiązać. Podział uwzględnia poszczególne stopnie awansu zawodowego. Dodatkowo znalazł się w nim skomplikowany wzór, według którego dyrektor będzie mógł wyliczyć, ile poszczególny nauczyciel otrzyma punktów.


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (5)

 • nn(2018-06-25 21:07) Zgłoś naruszenie 291

  Proponuję w służbie zdrowia i w policji wprowadzić identyczne zasady. I tak jak rada rodziców ma oceniać nauczyciela tak lekarzy ocenią pacjenci a policjantów zatrzymani.

  Odpowiedz
 • Ghhj(2018-06-25 15:35) Zgłoś naruszenie 191

  Jeżeli najwyższe oceny będą związane z gratyfikacją finansową biedne gminy zrobią regulaminy, których nawet bozia nie zrealizuje. Mapa wysokości ocen będzie związana z zamożnością danych obszarów.

  Odpowiedz
 • Bezstronne(2018-06-26 08:53) Zgłoś naruszenie 71

  Pani ministra dostała ocenę i co?

  Odpowiedz
 • Zoja(2018-07-31 19:07) Zgłoś naruszenie 20

  nauczyciel powinien mieć dowolnosć w nauczaniu, a kompetencje i umiejetności zdobyte na studiach. Po co te stresy . To nie ma wpływu na podwyższenie poziomu edukacji. Znowu politycy robią krzywdę dzieciom. Ja na pewno nie będę walczyc o te 500 zł. Niech sobie wsadzą gdzieś. Pracuje innowacyjnie od 7 lat. Piszę artykuły, a dzieci są szczęśliwe i radosne. nie zamierzam tego zmieniać. Moje 500 zł juz dawno mi się należą.

  Odpowiedz
 • IV Rozbiór Polskiej Edukacji(2018-07-13 11:26) Zgłoś naruszenie 01

  Czyli Korea Północna

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane