statystyki

Pielęgniarki nie zaakceptują niskich płac

autor: Agata Szczepańska25.06.2018, 07:39; Aktualizacja: 25.06.2018, 08:29
To nie jedyna grupa zawodowa niezadowolona z warunków pracy. Na przyszły tydzień Porozumienie Zawodów Medycznych (PZM) zapowiedziało akcję pod hasłem „Czarny Piątek”. Zakładając w tym dniu czarne koszulki, diagności laboratoryjni, fizjoterapeuci, technicy, dietetycy i przedstawiciele innych profesji zamierzają wyrazić rozczarowanie poziomem swoich wygrodzeń.

To nie jedyna grupa zawodowa niezadowolona z warunków pracy. Na przyszły tydzień Porozumienie Zawodów Medycznych (PZM) zapowiedziało akcję pod hasłem „Czarny Piątek”. Zakładając w tym dniu czarne koszulki, diagności laboratoryjni, fizjoterapeuci, technicy, dietetycy i przedstawiciele innych profesji zamierzają wyrazić rozczarowanie poziomem swoich wygrodzeń.źródło: ShutterStock

 Podwyższenia wskaźników stosowanych przy obliczaniu minimalnego wynagrodzenia dla pielęgniarek domaga się zarówno ich samorząd, jak i związki zawodowe. Zapowiadają, że nie zaakceptują propozycji, jakie przedstawił w tej sprawie resort zdrowia. 

Obecnie trwają prace nad projektem nowelizacji ustawy z 8 czerwca 2017 r. o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych (Dz.U. z 2017 r. poz. 1473). Jak już pisaliśmy, rządowa propozycja nie zadowala w zasadzie żadnej grupy zawodowej, bo poza tym, że obejmuje zapisami kolejnych pracowników (jednak gwarantując im pensje na poziomie poniżej płacy minimalnej), nie przewiduje żadnych podwyżek.


Pozostało jeszcze 65% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane