Od marca wyższa składka zdrowotna dla właścicieli firm

autor: Paweł Jakubczak19.02.2009, 03:00; Aktualizacja: 19.02.2009, 13:46

Osoby prowadzące firmy zapłacą w okresie od marca do grudnia tego roku z tytułu składki zdrowotnej 224,24 zł miesięcznie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (34)

  • EWA(2009-02-20 19:33) Zgłoś naruszenie 00

    TAKIM TO DOBRZE PRACUJA ZA GRANICĄ NA CZARNO I MAJA SWOJE KONTA AMY MUSIMY PRZEZ TAKICH SKŁADKI WYŻSZE PŁACIĆ BO DZIURA W BUDŻECIE

    Odpowiedz
  • Judex(2009-02-19 08:59) Zgłoś naruszenie 00

    A ja jestem za i popieram opinię Karola P. Byłem ostatnio na zabiegu w klinice w Bielsku-Białej, która miała kontrakt z NFZ. Sterylnie czysto, personel uprzejmy, wszystko organizacyjnie dograne, nie widziałem pielęgniarki przy kawie i pogaduszkach. Warunki pobytu komfortowe. Myślę, że wszystko idzie jednak w dobrym kierunku. Jeżeli tak ma wyglądać w przyszłości podstawowa opieka medyczna, to ja akceptuję nową stawkę. To tyle, biegnę odśnieżać, bo nas kompletnie przysypało.

    Odpowiedz
  • emeryt(2009-06-03 10:18) Zgłoś naruszenie 00

    kto wreszcie zrobi porzadek z podwójnym opodatkowaniem emerytów prowadzących działalność gospodarczą.
    Z emerytury potrąca mi si się tę zdrowotną składkę a ZUS zdiera za mnie powtórnie zdrowotne z tytułu prowadzonej przeze mnie działalności gospodarczej. Rozbój na prostej drodze. Łamanie podstawowej zasady prawnej - zakazu podwójnego opodatkowania za tę samą pseudo usługę zdrowotną. Dalej skoro płacę drugą składkę mam pełne prawo otrzymac podwójną opiekę lekarską szpitalną itp.

    Do powyższego jeszcze jeden przykład podatkowego rozbójnictwa naszego państwa - gdy przez całe życie zawodowe odprowadzano moje składki na ZUS to pobierano je po zabraniu należnego podatku. Tej kwestii nie neguję ALE DLACZEGOTERAZ Z TEJ MARNEJ EMERYTURY ZUS POWTÓRNIE POBIERA DRUGI RAZ PODATEK DOCHODOWY - TO JEST TYLKO MOŻLIWE W PAŃSTWIE BEZPRAWIA A TAKIM JEST TA NASZA NAJAŚNIEJSZA RP.

    Jestem już starym człowiekiem, dźwigam na karku te 70 lat a z emerytury -jałmużny nie potrafię wyżyć, muszę jeszcze dorabiać a to przeklętre państwo i jego elita polityczna -zamiast zadbać o naród walczą o koryta dla siebie. Boże odejmij mi te marne 40 lat a wyjadę z z tej nie ojczyzny i jak w piosence było nawet nie zatrzasnę za sobą drzwi !!!

    Odpowiedz
  • polka(2009-04-04 13:28) Zgłoś naruszenie 00

    No cóz idea dobra,ale powinna już dawno obowiązywac. Wprowadzenie teraz stałych rocznych składek to wybieg rządu naby zabezpieczyc wpływy na wysokim poziomie, gdyż spodzewane sa w tym roku dochody dużo nuższe

    Odpowiedz
  • jerry(2009-02-19 05:57) Zgłoś naruszenie 00

    Mam w d... to państwo

    Odpowiedz
  • prawnik(2009-02-19 08:33) Zgłoś naruszenie 00

    Idea jest słuszna - nie trzeba co chwila sprawdzać le trzeba przelaćw tym miesiącu. popieram

    Odpowiedz
  • Vroo(2009-02-19 09:01) Zgłoś naruszenie 00

    złodzieje.

    Odpowiedz
  • AAA(2009-02-19 09:24) Zgłoś naruszenie 00

    A ile wynosi składka zdrowotna płacona przez rolników ?

    Odpowiedz
  • partia młota Palikota(2009-02-19 23:44) Zgłoś naruszenie 00

    Kto tę składkę zapłaci, jak już padamy? Te ministry odTuskowe to pożal się Boże amatory. Potrafią tylko grabić pod siebie i jazgota c na PiS.

    Odpowiedz
  • beznadzieji(2009-02-19 05:18) Zgłoś naruszenie 00

    ciagle gangsterom malo nakradli teraz niszcza nas

    Odpowiedz
  • cezar(2009-02-19 06:11) Zgłoś naruszenie 00

    No taaak. Państwo P.osłowie i spółka przewidując spadek wynagrodzeń w tym roku zabezpieczyli kaskę Największego Funduszu Złodziei na cały rok na poziomie "przedkryzysowym". **********

    Odpowiedz
  • zdzichu(2009-02-19 08:57) Zgłoś naruszenie 00

    widze dyskusja na poziomie, nie ma co...

    Odpowiedz
  • he...(2009-02-19 07:16) Zgłoś naruszenie 00

    Rządy PO "przygotowują się" do walki z kryzysem! POzwolili bankom na wytransferowanie pieniędzy za granicę, a polskim i działającym w Polsce firmom zaserwowali zestaw "antykryzysowych" POdwyżek: energii elektrycznej, gazu, składka zdrowotna, strażak w każdej firmie!
    Wykańczanie POlskiej gospodarki trwa w najlepsze...

    Odpowiedz
  • Fire(2009-02-19 07:38) Zgłoś naruszenie 00

    Banda, banda i jeszcze raz banda ... szkoda słów. I tak mają nas w d...

    Odpowiedz
  • Karol P.(2009-02-19 08:25) Zgłoś naruszenie 00

    Możecie narzekać dalej zamiast robić pieniądze :)

    Odpowiedz
  • Nemo(2009-02-19 07:58) Zgłoś naruszenie 00

    Rozumiem, że jest to efekt planu "B" rządu ratującego służbę zdrowia. Znaczący krok. A co w zamian? Oby więcej takich działań rządu, pierdzistołków posłow i senatorów od siedmiu boleści, a niedługo nadejdzie dzień, jak ich społeczeństwo pogoni. Cierpliwość społeczeństwa też ma swoje granice, a o tym wydaje się niektórzy zdają się zapominać.

    Odpowiedz
  • kuba65(2009-02-19 09:25) Zgłoś naruszenie 00

    Prawdą jest że "na czele"mamy ludzi którzy produktywnie nie przepracowali ani jednego dnia w życiu. Ale jaki jest wybór ? Można socjalistów bezbożnych ( PO ) zamienić na socjalistów poboznych ( PIS ). Media zajmują się zwłaszcza kreowaniem rzeczywistości i ochrona postkomuny. IKONA socjalizmu ZUS bezlitośnie ściąga niekorzystne przymusowe " ubezpieczenia społeczne ", za to biurokracja ma się w Polsce jak pączek w maśle. Dotacje Europejskie są jak UFO - wszyscy o nich słyszeli , ale nikt nie widział. Jedno ściemnianie... Ale koniec pierniczenia , bo i tak nic z tego nie przybędzie - do roboty :) trza coś zarobić żeby mieli co nam ZAJUMAĆ w ramach tzw. PRAWA :) !!!

    Odpowiedz
  • prince(2009-02-19 22:24) Zgłoś naruszenie 00

    czy można mieć w d... państwo w którym się żyje, ty jerry chyba nie wiesz, co piszesz... to tak jakbyś swoją matkę miał za coś tam w d... może takie myśli biorą się stąd, że jesteśmy bezradni i nie mamy wpływu na sytuację, choćbyśmy tego pragnęli. W pojedynkę się nie naprawi świata, a cała ta machina niedorzeczności poszła w ruch i teraz nie lada bohatera trzeba, żeby ją zatrzymać (cudotwórcy?)

    Odpowiedz
  • PS(2009-02-20 00:22) Zgłoś naruszenie 00

    Nie płace ZUSu i nie będę płacił .Płace na swoje konto a nie złodziejom.Nikt mnie nie zmusi płacić. Koniec z bezprawiem.

    Odpowiedz
  • Mic(2009-02-19 21:16) Zgłoś naruszenie 00

    Pamiętam, że jak to wszystko z tymi skladkami się zaczynało to zdrowotne było gdzieś w granicach 60.- zł a teraz proszę.
    No i ciągle mało

    Odpowiedz