statystyki

Zamiana pracy na mobilną bez preferencji

autor: Paulina Szewioła13.06.2018, 16:00; Aktualizacja: 13.06.2018, 16:01
W ocenie ZUS z przedstawionego wniosku nie wynika, że kobieta będzie wykonywać całkowicie inną pracę, ale jedynie zmienią się wykorzystywane w niej narzędzia. A to za mało, żeby móc korzystać z preferencji.

W ocenie ZUS z przedstawionego wniosku nie wynika, że kobieta będzie wykonywać całkowicie inną pracę, ale jedynie zmienią się wykorzystywane w niej narzędzia. A to za mało, żeby móc korzystać z preferencji.źródło: ShutterStock

Sprawa dotyczy kobiety, która była zatrudniona na umowie o pracę na stanowisku telefonicznego doradcy klienta biznesowego i pracowała stacjonarnie na infolinii. Po jakimś czasie założyła jednoosobową działalność gospodarczą, w ramach której realizowała zadania na rzecz swojego byłego pracodawcy.

 Jako początkujący przedsiębiorca kobieta chciała skorzystać z preferencji w opłacaniu składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe (w okresie pierwszych 24 miesięcy od rozpoczęcia wykonywania działalności gospodarczej). W jej ocenie ma do tego prawo, bo zakres i sposób realizowanych przez nią czynności jest teraz różny w porównaniu z wcześniejszymi obowiązkami. Odmienny też jest ich charakter.

Podczas pracy na etacie kobieta wykonywała swoje zadania stacjonarnie, a jej głównym narzędziem był telefon. To przede wszystkim za jego pomocą obsługiwała klientów spółki. Na własnej działalności jej praca stanie się natomiast bardziej mobilna. Będzie bowiem głównie odbywać wizyty w siedzibach klientów, podczas których ma sprzedawać usługi świadczone przez byłego pracodawcę.


Pozostało jeszcze 48% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane