statystyki

Zamiana pracy na mobilną bez preferencji

autor: Paulina Szewioła13.06.2018, 16:00; Aktualizacja: 13.06.2018, 16:01
W ocenie ZUS z przedstawionego wniosku nie wynika, że kobieta będzie wykonywać całkowicie inną pracę, ale jedynie zmienią się wykorzystywane w niej narzędzia. A to za mało, żeby móc korzystać z preferencji.

W ocenie ZUS z przedstawionego wniosku nie wynika, że kobieta będzie wykonywać całkowicie inną pracę, ale jedynie zmienią się wykorzystywane w niej narzędzia. A to za mało, żeby móc korzystać z preferencji.źródło: ShutterStock

Sprawa dotyczy kobiety, która była zatrudniona na umowie o pracę na stanowisku telefonicznego doradcy klienta biznesowego i pracowała stacjonarnie na infolinii. Po jakimś czasie założyła jednoosobową działalność gospodarczą, w ramach której realizowała zadania na rzecz swojego byłego pracodawcy.

 Jako początkujący przedsiębiorca kobieta chciała skorzystać z preferencji w opłacaniu składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe (w okresie pierwszych 24 miesięcy od rozpoczęcia wykonywania działalności gospodarczej). W jej ocenie ma do tego prawo, bo zakres i sposób realizowanych przez nią czynności jest teraz różny w porównaniu z wcześniejszymi obowiązkami. Odmienny też jest ich charakter.

Podczas pracy na etacie kobieta wykonywała swoje zadania stacjonarnie, a jej głównym narzędziem był telefon. To przede wszystkim za jego pomocą obsługiwała klientów spółki. Na własnej działalności jej praca stanie się natomiast bardziej mobilna. Będzie bowiem głównie odbywać wizyty w siedzibach klientów, podczas których ma sprzedawać usługi świadczone przez byłego pracodawcę.


Pozostało 48% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane