500+ i 300+: Pracowite wakacje urzędników ze świadczeniami

autor: Michalina Topolewska23.05.2018, 07:33; Aktualizacja: 23.05.2018, 07:44
Poza rozpatrzeniem kilku milionów wniosków o świadczenia samorządy będą musiały też zmienić decyzje dla ponad 900 tys. odbiorców zasiłku pielęgnacyjnego.

Poza rozpatrzeniem kilku milionów wniosków o świadczenia samorządy będą musiały też zmienić decyzje dla ponad 900 tys. odbiorców zasiłku pielęgnacyjnego.źródło: ShutterStock

Zbieg terminów składania wniosków o zasiłki rodzinne, pieniądze z 500+ i 300+ budzi obawy, czy uda się na czas zdążyć z ich rozpatrzeniem.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (32)

  • EKS(2018-05-23 13:30) Zgłoś naruszenie 412

    CZĘŚĆ ŚWIADCZENIOBIORCÓW W TEJ CHWILI POBIERA WIĘCEJ KASY Z OPS NIŻ ZARABIAJĄ PRACOWNICY REALIZUJĄCY TE WSZYSTKIE PROGRAMY, CZYLI TZW. CZARNA ROBOTA.

    Odpowiedz
  • Urzędnik nędarz(2018-05-23 14:53) Zgłoś naruszenie 412

    Może ktoś się w końcu przyjrzy gminom, które na 1/4 zatrudniają pracownika do świadczeń rodzinnych, 1/4 do funduszu, 1/4 do 500+ i za chwilę 1/4 na 300+. Efekt jest taki, że zarabiamy mniej niż sprzątaczka z wieloletnim stażem w urzędzie, a wymaga się od nas wiedzy godnej prawnika. Chciałabym zarabiać chociaż 3 tys. na rękę. Chociaż dobrze będzie, jak będę miała chociaż 2,5 tys. na rękę. Niestety, daleko mi do takiego poziomu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Magda M(2018-05-23 11:56) Zgłoś naruszenie 372

    Pracownicy Ośrodków też mają rodziny, a stwierdzenie "pracowite wakacje" jest bulwersujące. Tyramy przez cały rok

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • czytelnik(2018-05-23 13:49) Zgłoś naruszenie 361

    ludziom to się wydaje że jak złożą wniosek to już za minutę będą mieć wypłatę na koncie, natomiast od strony pracownika to w momencie złożenia wniosku dopiero się praca zaczyna, wprowadzanie rejestrowanie weryfikacja wszystkiego drukowanie wpinanie kserowanie stworzenie decyzji podpis wysyłka zwrotka stworzenie listy i milion przeróżnych sprawozdań dziennych miesięcznych i innych zapotrzebowań na kasę, i dopiero po tych wszystkich cyrkach można kliknąć PUŚĆ PRZELEW

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • prawnik(2018-05-23 16:43) Zgłoś naruszenie 362

    To jest patologiczne, gdy "klient" OPS nie pracując wcale "zarabia" więcej niż pracownica, która wypłaca mu świadczenia.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Em Wu(2018-05-23 13:35) Zgłoś naruszenie 280

    Po pierwsze: nagminne naświetlanie tematu " bez zbędnych formalności, łatwo i przyjemnie" powoduje ogromne przekłamanie. i ze strony wnioskodawców zdziwienie, że nie maja pieniędzy na JUŻ... My każdą osobę we wniosku musimy zweryfikować, wprowadzić do rejestrów, do bazy danych aby można było stworzyć listę wypłat. A czy ktoś zastanawia się ile choćby papieru to kosztuje ten kraj?? Podstawowe dane jakie będą potrzebne do nowego stworu 300 plus to czy uczeń jest uczniem a w Empatii ta zakładka nie działa..i co?? a najgorsze jednak to CODZIENNA sprawozdawczość dla Ministerstwa i nie wiem jeszcze kogo.. zliczanie i wyliczanie ile do 10,00 rano ile do 14,00 a na jakie dziecko? a ile to dziecko waży? a jaki ma kolor oczu.. ;-((( Gdyby ministerstwo chciało podać pomocną dłoń darowałoby sobie takie numery BO MY MAMY CO ROBIĆ aby było milo i przyjemnie!!! Chyba raz w miesiącu wystarczy sporządzić sprawozdanie i świat nie runie....

    Odpowiedz
  • patologia polska(2018-05-23 16:29) Zgłoś naruszenie 252

    no i będą ********** po godzinach pracy dostając dużo mniej jak ci co dostają za darmo leżąc, ******** się i rozmnażając, cholerny kraj

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Magnolia(2018-05-23 19:19) Zgłoś naruszenie 141

    To zapraszam zobaczyć jak to wygląda "od kuchni" bo rano przed kawą rejestruje wnioski robię podział pracy potem rozpatruje wnioski a jak sie z tym uporam to archiwizacja poprzednich okresów świadczeniowych. W moim pokoju nikt nie siedzi nudzac się.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kati(2018-05-25 21:57) Zgłoś naruszenie 111

    To wszystko jest chore. Pracuję od początku powstania świadczeń rodzinnych i nie zarabiam nawet 2000 tysięcy. (1800) Oczywiście trzeba pracować po godzinach i zaniedbywać swoje dzieci. Może w końcu ktoś zauważy pracowników DŚR???? W tej chwili jest potrzebny tylko strajk bo tak się nie da żyć!!!

    Odpowiedz
  • Iwona(2018-05-24 13:28) Zgłoś naruszenie 63

    A nie mogłyby szkoły przejąć wypłat 300 na wyprawki? Po co naokoło przez urząd wnioskować o pieniądze na wyprawkę?

    Odpowiedz
  • młodzież(2018-05-26 21:39) Zgłoś naruszenie 62

    Niech każdy pracuje na utrzymanie swojej rodziny.Dla osób które nie pracują nie powinno być żadnych świadczeń.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Domi(2018-05-23 18:12) Zgłoś naruszenie 435

    Z doświadczenia wiem, że w urzędach nie ma zbyt wielu obowiązków. Rano kawka i nuda, po południu zakupy do domu i 15 koniec pracy. Więc jak trzeba będzie się zająć świadczeniami to przynajmniej czas w pracy szybciej zleci. Do czego tu potrzebna wiedzą prawnika? Żeby człowieka do sytemu wprowadzić? Pracownicy urzędów nie narzekajcie. W żadnej normalnej firmie nie można w trakcie pracy prywatnych spraw załatwić.

    Pokaż odpowiedzi (8)Odpowiedz
  • Patologia(2018-05-23 19:40) Zgłoś naruszenie 25

    Patologia

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz