Senat za podniesieniem renty socjalnej z 865,03 zł do 1029,80 zł

11.05.2018, 11:37; Aktualizacja: 11.05.2018, 11:48
Renta socjalna przysługuje osobie pełnoletniej całkowicie niezdolnej do pracy z powodu naruszenia sprawności organizmu, które powstało: przed ukończeniem 18. roku życia w trakcie nauki w szkole, w szkole wyższej przed ukończeniem 25. roku życia, w trakcie studiów doktoranckich lub aspirantury naukowej.

Renta socjalna przysługuje osobie pełnoletniej całkowicie niezdolnej do pracy z powodu naruszenia sprawności organizmu, które powstało: przed ukończeniem 18. roku życia w trakcie nauki w szkole, w szkole wyższej przed ukończeniem 25. roku życia, w trakcie studiów doktoranckich lub aspirantury naukowej.źródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

Senat jednogłośnie przyjął w piątek ustawę podnoszącą rentę socjalną do 100 proc. kwoty najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. Zgodnie z ustawą, renta socjalna wzrośnie z 865,03 zł do 1029,80 zł.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (4)

 • emerytka z 985zł(2018-05-11 22:24) Zgłoś naruszenie 43

  szamot , zgadzam się z twoja wypowiedzią

  Odpowiedz
 • Tomasz z Krakowa (2018-05-11 21:30) Zgłoś naruszenie 10

  Otrzymuje tą rentę socjalną choć wolałbym być osobą zdrową i normalnie pracować i powiem wam że trzy razy podejmowałem prace w Zakładach Pracy Chronionej jako portier czy innym razem sprzątałem w tym zakładzie pracy a choruje od dziecka i mam czasem duże problemy z moimi chorymi jelitami choć w dzieciństwie miałem dwie operacje robione i do 15 roku byłem w Domu Dziecka w Sieborowicach koło Krakowa gdzie nabawiłem się też wirusowego zapalenia wątroby typu B i tak żyję choć nie jest łatwo żyć z 744,03 bo tyle wynosi ta renta socjalna na rękę dobrze że mam jeszcze zasiłek pielęgnacyjny 153,00 bo po opłaceniu wszystkich opłat za mieszkanie i prąd to zostaje mi koło 500,00 i to musi mi starczyć na resztę czyli jedzenie,środki czystości nie mówiąc już o ubraniach czy lekach które są pełnopłatne przy chorobie mojej.....

  Odpowiedz
 • szamot(2018-05-11 19:58) Zgłoś naruszenie 54

  To już nie jest prośba o pomoc tylko cwaniactwo podjudzane przez oblesnych typów.Na miejscu min.Rafalskiej postawiła bym im ultimatum,albo biora to co daje rząd albo wypad w sejmu.Co to za moda siedzenie w korytarzach sejmu z kalekami?To znaczy,że nie jest im tak żle skoro moga przesiadywac i plotkowac ,a kto zapłaci za te smieci,korzystanie z wody,i inne?Sejm to nie kawiarnia a one tak sie zachpowuja.Oby sie nie przeliczyły,bo chore dziecko to nie powód,żeby nie pracowac a gdzie mężowie tych dam?Im nie chodzi o dzieci tylko o wyrwanie jak największej kasy za nic nie robienie.Rehabilitacja ich nie interesuje to o co im idzie?Chca za darmo jeść i życ za nasze ciężko zarobione pieniądze.

  Odpowiedz
 • BC(2018-05-11 14:56) Zgłoś naruszenie 62

  OK, ale to chyba powinno być gradowane, za co się przyznaje. W mojej byłej pracy było pełno "inwalidów", którzy mieli grupy i śmiali się z tych pełnosprawnych frajerów, którzy musieli na to robić. Tak samo przyznawanie tych uprawnień. Przyznaje się ludziom zamożnych, którzy mają więcej kasy niż ci co muszą na to robić. Pamiętam ze studiów, jak kolega brał zapomogę socjalną, bo jego rodzice nigdzie nie pracowali......w kraju, bo oboje pracowali w USA. Renta powinna być tylko dla takich osób, które opiekują się chorymi obłożnie i przez to muszą rezygnować z pracy.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane