Jest nowa ustawa, stare problemy niepełnosprawnych zostają

autor: Agata Szczepańska10.05.2018, 07:22; Aktualizacja: 10.05.2018, 07:55
Protestujący w Sejmie niepełnosprawni i ich opiekunowie

Protestujący w Sejmie niepełnosprawni i ich opiekunowieźródło: PAP
autor zdjęcia: Leszek Szymański

To odpowiedź na niewielką część potrzeb, i to bardzo ograniczonej grupy niepełnosprawnych – tak o przepisach przygotowanych przez PiS mówią eksperci. Przyznają, że zawarte w niej rozwiązania są dobre, ale daleko niewystarczające.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Komentarze (8)

  • Liczyrzepa(2018-05-10 11:33) Zgłoś naruszenie 80

    Lekarze specjaliści, i inni specjalnie dają długie terminy żeby świadczeniobiorcy NFZ prywatnie płacili za badanie! Np. Badanie u okulisty kosztuje 100-150 zł. Do refleksji!

    Odpowiedz
  • niepełnosprawna(2018-05-10 17:40) Zgłoś naruszenie 52

    prawda jest taka, że wykazali ile mają siły by tyle dni tam być, na posadzce spać. I tu jest poważne pytanie skąd takie zdrowie??? w tych niepełnosprawnych. Protest jest samolubny, gdyż apelują tylko o dodatek do renta socjalna, a tzn. tym którzy mają zachorowanie przed 18r.ż., a tymczasem w kraju są ciężej chorzy z zachorowaniem po 30r.ż. (patrz ustawa tak podzieliła ludzi chorych, i tu jedni dostają rentę socjalną na małe choroby a ci drudzy po 30r.ż mają stawiane warunki okresy składkowe/nieskładkowe, można być całkowicie sparaliżowanym przykutym do łózka a Rząd - Zus renty nie da). Jest to niekonstytucyjne- nieunijne- niesprawiedliwe, aby rodzic młodzieży niepełnosprawnej (potem dorośnie) miał 1471 zł świadczenia pielęgnacyjnego by siedzieć w domu i się zajmować chorym a z kolei dziecko gdyby chciało się zająć niepełnosprawnym rodzicem dostanie 520zł świadczenia pielęgnacyjnego. Wymalowane mamusie wyjeżdżające z chorymi do Chorwacji - czemu państwo podatnicy mają łożyć na ich luksusy. W Polsce są chorzy co marzą o spokojnym wykupieniu leków a tymczasem mamusie w Sejmie kerzyczą że musi im państwo dać aby mogli iść do kina.

    Odpowiedz
  • Ula(2018-05-10 10:57) Zgłoś naruszenie 411

    Mojego współczucia protestujący nie maja juz ani za grtosz.

    Odpowiedz
  • miron brzeski(2018-05-10 09:07) Zgłoś naruszenie 40

    jak to dobrze że eksperci wszelkiej maści zwykle mylą się całkowicie w swych czarnowidztwach ustawa jeszcze nie weszła w życie a oni już widzą uboczne skutki i nie przeproszą gdy takowych nie będzie tak było i przy 500+, i przy innych także. Budżet miał się zawalić, pozytywów nie miało być żadnych mylili się wówczas, i pomylą się teraz

    Odpowiedz
  • y(2018-05-10 08:17) Zgłoś naruszenie 10

    To sa tematy na odciagniecie uwagi od spraw trudnych dla wladzy czyli kamienica i afera reprywatyzycyjna przycichla i loty wojskowymi samolotami do domu na koszt podatnika. Hania nawet wywalala bezprawnie niepelnosprawnych z mieszkan i sady sa po stronie miasta bo trzeba tez oszczedzac na odszkodowoaniach bo teraz za Hanie juz wladza musiala by zaplacic no ale czy ona nie zalatwia wykupow mieszkan a oficjalnie nie w stolicy wykupic mieszkania nie mozna

    Odpowiedz
  • Barbare(2018-05-26 20:12) Zgłoś naruszenie 00

    Potrzebna mi rehabilitacja, teraz czekam w kolejce juz 3 rok, nie stac mnie na prywatne zajecia, inna sprawa ze panstwowa rehabilitacja jest pozal sie boze, nie chxe im sie pracowac. Jesli nie potrzevuje pieluch to czy za ta sama kwotw moge kupic suolementy. Musicie. Przyznac ze chory wie lepiej co mu jest pitrzwbne.

    Odpowiedz
  • kulawy (2018-05-10 18:07) Zgłoś naruszenie 01

    Tyle chcą co zdrowi zarabiają przy minimalnym wynagrodzeniu coś nie halo za robotę tyle i zależenie to samo . A masę ludzi zarabia minimalną ........Niedługo wszyscy wyjdą na ulice emeryci ,renciści zarabiajacy minimalna bo chcą godnie żyć i będą mieć rację ??????????

    Odpowiedz
  • Waldi(2018-07-04 21:52) Zgłoś naruszenie 00

    Witam mi się wydaje mimo że popieram każdy ruch osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów i popierałem protest osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów w sejmie że tak naprawdę dopiero za dwa Tygodnie lub nawet kilka Tygodni będzie można sprawdzić jak Ustawa Autorstwa Pis dotycząca osób niepełnosprawnych działa w praktyce i jak osoby niepełnosprawne są traktowane np. w szpitalu czy urzędzie Pani Iwona Hartwich oraz inne panie protestujące w sejmie oczekują żeby ta ustawa działała za wcześniej każdy szpital i przychodnia potrzebuje czasu na rozruch dajmy jej czas aby ustawa w tych podmiotach zaczęła działać i dopiero wtedy krytykujmy ewentualnie rząd nie teraz to za wcześnie.

    Odpowiedz