statystyki

Powiaty wspierają weterynarzy w walce o podwyżki

autor: Paulina Szewioła09.05.2018, 07:49; Aktualizacja: 09.05.2018, 08:47
weterynarz

Stały Komitet Rady Ministrów prowadzi analizy funkcjonowania i finansowania IW, które mają na celu jej wzmocnienie.źródło: ShutterStock

Pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej zyskują sojuszników w walce o podwyżki. Poparł ich Związek Powiatów Polskich, który zwrócił uwagę na złą sytuację płacowo-kadrową w tej instytucji.

Jak podkreśla ZPP, w administracji to czynnik ludzki jest tym, który decyduje o jakości wykonywanych zadań. Trudno wymagać, by instytucja prawidłowo wypełniała swoje zadania, jeżeli nie zabezpieczono środków na wynagrodzenia adekwatnych do potrzeb i kwalifikacji pracowników – wskazuje związek. W piśmie czytamy również, że brak właściwego nadzoru weterynaryjnego lub jego osłabienie może rodzić negatywne skutki dla całego sektora rolno-spożywczego.

Przed fatalnymi konsekwencjami obecnej sytuacji płacowo-kadrowej ostrzegali sami pracownicy IW, przy okazji niedawnej akcji polegającej na masowym składaniu wniosków o podwyżki, o której informowaliśmy jako pierwsi. Zaznaczali, że jeżeli nic się w ich kwestii nie zmieni, to mogą być problemy nie tylko z zatrzymaniem ASF, ale i zapobieganiem innym kryzysom, które co jakiś czas dotykają branże przez nich nadzorowane. Do tego bowiem, jak argumentowali, potrzebna jest doświadczona, wyspecjalizowana kadra lekarzy weterynarii oraz innych specjalistów.


Pozostało jeszcze 41% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane