statystyki

Powiaty wspierają weterynarzy w walce o podwyżki

autor: Paulina Szewioła09.05.2018, 07:49; Aktualizacja: 09.05.2018, 08:47
weterynarz

Stały Komitet Rady Ministrów prowadzi analizy funkcjonowania i finansowania IW, które mają na celu jej wzmocnienie.źródło: ShutterStock

Pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej zyskują sojuszników w walce o podwyżki. Poparł ich Związek Powiatów Polskich, który zwrócił uwagę na złą sytuację płacowo-kadrową w tej instytucji.

Jak podkreśla ZPP, w administracji to czynnik ludzki jest tym, który decyduje o jakości wykonywanych zadań. Trudno wymagać, by instytucja prawidłowo wypełniała swoje zadania, jeżeli nie zabezpieczono środków na wynagrodzenia adekwatnych do potrzeb i kwalifikacji pracowników – wskazuje związek. W piśmie czytamy również, że brak właściwego nadzoru weterynaryjnego lub jego osłabienie może rodzić negatywne skutki dla całego sektora rolno-spożywczego.

Przed fatalnymi konsekwencjami obecnej sytuacji płacowo-kadrowej ostrzegali sami pracownicy IW, przy okazji niedawnej akcji polegającej na masowym składaniu wniosków o podwyżki, o której informowaliśmy jako pierwsi. Zaznaczali, że jeżeli nic się w ich kwestii nie zmieni, to mogą być problemy nie tylko z zatrzymaniem ASF, ale i zapobieganiem innym kryzysom, które co jakiś czas dotykają branże przez nich nadzorowane. Do tego bowiem, jak argumentowali, potrzebna jest doświadczona, wyspecjalizowana kadra lekarzy weterynarii oraz innych specjalistów.


Pozostało 41% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane