Propozycja uwzględnienia ubezpieczycieli wśród zarządzających Pracowniczymi Planami Kapitałowymi jest analizowana - powiedziała minister finansów Teresa Czerwińska, cytowana na Twitterze przez rzecznika resortu. Dodała, że nowy projekt zostanie przedstawiony w ciągu 2-3 tygodni.

"T. Czerwińska na kongres PIU: MF pracuje nad zmodyfikowaną wersją ustawy o PPK. Przedstawimy ją w ciągu 2-3 tygodni. Propozycja uwzględnienia ubezpieczycieli wśród zarządzających PPK jest analizowana" - napisał na Twitterze Łukasz Świerżewski, rzecznik prasowy Ministerstwa Finansów.

O możliwości dopuszczenia ubezpieczycieli do zarządzania PPK poinformował w poniedziałek w rozmowie z PAP Biznes wiceminister finansów, Piotr Nowak.

"Poza TFI do zarządzania PPK będą też dopuszczone PTE. Inne instytucje również zgłosiły chęć uczestniczenia w programie, między innymi firmy ubezpieczeniowe. Rozważane jest, czy będą one również dopuszczone do prowadzenia PPK. Kluczowe w tym przypadku jest jednak, żeby środki zgromadzone w PPK nie były w jakikolwiek sposób obarczone ryzkiem ubezpieczeniowym" - powiedział.