Protestujący w Sejmie chcą stopniowego dojścia do 500 zł dodatku, począwszy od maja

25.04.2018, 11:41; Aktualizacja: 25.04.2018, 12:14
Chodzi o stopniowe dojście do kwoty, o której domagają się protestujący.

Chodzi o stopniowe dojście do kwoty, o której domagają się protestujący.źródło: ShutterStock

Wprowadzenie od maja tego roku dodatku "na życie" wysokości 300 zł miesięcznie, od stycznia 2019 r. wysokości 400 zł i od czerwca 2019 r. - wysokości - 500 zł. Taką propozycję kompromisu przedstawiły w środę minister rodziny protestujący w Sejmie.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (11)

  • podatnik(2018-04-25 17:40) Zgłoś naruszenie 70

    Nic z tego nie rozumiem. Za urodzenie dziecka kaleki chcą wypłacać 4 000 zł. A co potem, gdzie są większe potrzeby? To jest chore!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • obserwator(2018-04-25 13:15) Zgłoś naruszenie 54

    zamiast dać do ręki te 500 zł, proponuję utworzyć ośrodek dzienny w którym osoby niepełnosprawne miałyby zabespieczoną rehabilitację

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • i tyle.(2018-04-25 13:34) Zgłoś naruszenie 49

    od pomagania jest pomoc społeczna ktora wie Kto potrzebuje a Kto naciąga

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Wyborca PIS(2018-04-25 18:29) Zgłoś naruszenie 30

    Brakuje pieniędzy na niepełnosprawnych? A wystarczy nie kraść

    Odpowiedz
  • Teresa(2018-04-25 17:30) Zgłoś naruszenie 38

    Problem w tym że p. Iwona Hartwig do biednych nie należy - i bezwstydnie wyciąga ręce po pieniądze - często ciężko wypracowane przez podatników. Instrumentalne traktowanie swoich dzieci w walce politycznej - jest wyjątkowo podłe.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Pomoc Spoleczna lecz z głową(2018-04-26 06:45) Zgłoś naruszenie 21

    .........Żadne renty dla opiekunów ,tylko zasiłki pielęgnacyjne na chorych ,niech finansują Oni tych opiekunów. Wszystko weryfikowane okresowo przez miejscową pomoc społeczną ! Pomagać naprawdę potrzebującym nawet bez względu na dochód (bogaci tez płaca podatki) ale ubijać naciągaczy . Na rehabilitacje bony dla rehabilitantów. Tak wielu się do pracy „nie nadaje” -znam takie osoby ale do „picia ,włóczenia i obijania już tak”

    Odpowiedz
  • Kobieta potrzebująca (2018-06-05 15:51) Zgłoś naruszenie 00

    Kto nie ma chorego w domu to NIGDY nie zrozumie ile wysiłku i pieniędzy potrzeba aby pogodzić koniec z końcem skoro nie można iść do pracy pozostaje tylko wegetować za 740zł renty i 153zł zasiłku. Ledwie starcza na leki podstawowe, a za co dojezdzać do lekarzy czy na rehabilitację, opłaty domowe woda, prąd ogrzewanie, a przecież trzeba coś jeść. Ja nie mogę iść do pracy żeby coś zarobić na opłaty i zostawić niepełnosprawnego samego, pozostaje tylko schować wstyd do kieszeni i prosić każdego miesiąca rodzinę i znajomych o pomoc czy o obiad :-(. Tacy posłowie wydają więcej 1 dnia na głupoty jak nasza renta a chorym pozwalają głodować, nie ma dziwu, że Polacy wyjeżdzają z tego kraju.

    Odpowiedz