statystyki

Zakaz handlu: Wspólnicy przywołują konstytucję

autor: Patrycja Otto12.04.2018, 09:10; Aktualizacja: 12.04.2018, 09:15
Nie ma dnia, w którym firmy i eksperci nie zwracaliby uwagi na niedociągnięcia lub wręcz wadliwe przepisy obowiązującej od 1 marca ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni (Dz.U. poz. 305; dalej: ustawa o ograniczeniu handlu).

Nie ma dnia, w którym firmy i eksperci nie zwracaliby uwagi na niedociągnięcia lub wręcz wadliwe przepisy obowiązującej od 1 marca ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni (Dz.U. poz. 305; dalej: ustawa o ograniczeniu handlu).źródło: ShutterStock

Właściciele sklepów, którzy prowadzą działalność w ramach spółki z o.o., nie zostali ujęci w wyjątkach od zakazu handlu. Zdaniem niektórych to wbrew konsytucji.

Nie ma dnia, w którym firmy i eksperci nie zwracaliby uwagi na niedociągnięcia lub wręcz wadliwe przepisy obowiązującej od 1 marca ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni (Dz.U. poz. 305; dalej: ustawa o ograniczeniu handlu). Wśród przedsiębiorców oburzenie budzi fakt, że nie przewidziano w niej sytuacji, w której np. dwóch kolegów prowadzi osiedlowy sklep spożywczy, ale nie w ramach jednoosobowych działalności gospodarczych, tylko w formie spółki, np. z o.o., w której obydwaj mają po 50 proc. udziałów. Funkcjonujące na takiej zasadzie sklepy nie znalazły się na długiej liście wyjątków od zakazu handlu w niedzielę. Zgodnie z art. 6 ust. 1 pkt 27 ustawy o ograniczeniu handlu spod jej działania wyłączone są tylko placówki, w których handel jest prowadzony osobiście przez przedsiębiorcę będącego osobą fizyczną, we własnym imieniu i na własny rachunek.


Pozostało jeszcze 90% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane