statystyki

Wyższe świadczenia nie dla wszystkich rodzin

autor: Michalina Topolewska11.04.2018, 07:52; Aktualizacja: 11.04.2018, 08:42
Od 1 czerwca br. zaczną obowiązywać nowe kwoty świadczeń na pokrycie kosztów utrzymania dziecka, przysługujące rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka.

Od 1 czerwca br. zaczną obowiązywać nowe kwoty świadczeń na pokrycie kosztów utrzymania dziecka, przysługujące rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka.źródło: ShutterStock

Opiekunowie, którzy kilka lat temu wybrali finansowe wsparcie na podstawie przepisów ustawy o pomocy społecznej, nie będą objęci waloryzacją.

Od 1 czerwca br. zaczną obowiązywać nowe kwoty świadczeń na pokrycie kosztów utrzymania dziecka, przysługujące rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Wyższą pomoc będą otrzymywać również osoby, które po osiągnięciu pełnoletności lub zakończeniu nauki opuściły pieczę i zaczęły samodzielne życie. Zmianę przewiduje obwieszczenie ministra rodziny, pracy i polityki społecznej z 23 marca 2018 r. (M.P. poz. 326).

Ta podwyżka nie obejmie jednak wszystkich rodzin, a tylko te, które otrzymują świadczenia na podstawie ustawy z 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 697 ze zm.). Tymczasem są tacy opiekunowie, którzy finansowe wsparcie mają przyznane na mocy ustawy z 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1769 ze zm.).


Pozostało jeszcze 53% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane