statystyki

RODO to nowe obowiązki informacyjne pracodawców wobec zatrudnionych

autor: Joanna Pieńczykowska10.04.2018, 16:00; Aktualizacja: 10.04.2018, 16:08
Planowane jest też określenie w nich terminu przechowywania nagrań.

Planowane jest też określenie w nich terminu przechowywania nagrań.źródło: ShutterStock

W zakresie obowiązywania RODO, nowe, wręcz rewolucyjne będzie podejście do ochrony danych przez administratorów, którzy zyskają większą samodzielność, ale i odpowiedzialność - z dr Edyta Bielak-Jomaa generalnym inspektorem ochrony danych osobowych rozmawia Joanna Pieńczykowska.

W jakich przypadkach pobieranie przez pracodawcę zgody od pracownika na przetwarzanie danych osobowych nie będzie uważane za udzielenie jej w warunkach braku dobrowolności jej wyrażenia? Czy pracodawcy w ogóle będą mogli zbierać zgody od pracowników?

Na wstępie pragnę przypomnieć, że po 25 maja 2018 r., gdy zaczniemy stosować ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO), podstawy prawne przetwarzania danych osobowych nie zmienią się w sposób istotny. Nowe, wręcz rewolucyjne będzie natomiast podejście do ochrony danych przez administratorów, którzy zyskają większą samodzielność, ale i odpowiedzialność.


Pozostało 88% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (3)

  • antyRODO(2018-04-11 22:28) Zgłoś naruszenie 46

    Tylko POLEXIT nas ratuje! Inaczej utoniemy w coraz to durniejszych obowiązkach biurokratycznych, które wymyślają w Brukseli, bo przecież tak naprawdę to tu nie chodzi o żadną... ochronę naszych danych, a kto w to wierzy, to jest super naiwny.

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2018-04-10 21:15) Zgłoś naruszenie 15

    To nowe obowiązki w temacie zatrudniania nowych , zbędnych pracowników - do wykonywania tych "nowych obowiązków" , które oPOdatkują dodatkowo firmy na rzecz mafii państwowej , oraz jej kreatorów , z gangiem smRODO na czele . Aha , a wie przykładowo , taki myckowy - jeden z drugim zresztą , co w tym czasie zrobią Chińczycy ???

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane