statystyki

RODO to nowe obowiązki informacyjne pracodawców wobec zatrudnionych

autor: Joanna Pieńczykowska10.04.2018, 16:00; Aktualizacja: 10.04.2018, 16:08
Planowane jest też określenie w nich terminu przechowywania nagrań.

Planowane jest też określenie w nich terminu przechowywania nagrań.źródło: ShutterStock

W zakresie obowiązywania RODO, nowe, wręcz rewolucyjne będzie podejście do ochrony danych przez administratorów, którzy zyskają większą samodzielność, ale i odpowiedzialność - z dr Edyta Bielak-Jomaa generalnym inspektorem ochrony danych osobowych rozmawia Joanna Pieńczykowska.

W jakich przypadkach pobieranie przez pracodawcę zgody od pracownika na przetwarzanie danych osobowych nie będzie uważane za udzielenie jej w warunkach braku dobrowolności jej wyrażenia? Czy pracodawcy w ogóle będą mogli zbierać zgody od pracowników?

Na wstępie pragnę przypomnieć, że po 25 maja 2018 r., gdy zaczniemy stosować ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO), podstawy prawne przetwarzania danych osobowych nie zmienią się w sposób istotny. Nowe, wręcz rewolucyjne będzie natomiast podejście do ochrony danych przez administratorów, którzy zyskają większą samodzielność, ale i odpowiedzialność.


Pozostało jeszcze 88% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (3)

  • antyRODO(2018-04-11 22:28) Zgłoś naruszenie 46

    Tylko POLEXIT nas ratuje! Inaczej utoniemy w coraz to durniejszych obowiązkach biurokratycznych, które wymyślają w Brukseli, bo przecież tak naprawdę to tu nie chodzi o żadną... ochronę naszych danych, a kto w to wierzy, to jest super naiwny.

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2018-04-10 21:15) Zgłoś naruszenie 15

    To nowe obowiązki w temacie zatrudniania nowych , zbędnych pracowników - do wykonywania tych "nowych obowiązków" , które oPOdatkują dodatkowo firmy na rzecz mafii państwowej , oraz jej kreatorów , z gangiem smRODO na czele . Aha , a wie przykładowo , taki myckowy - jeden z drugim zresztą , co w tym czasie zrobią Chińczycy ???

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane