Jest większe zaufanie dla ZUS

06.04.2018, 10:19; Aktualizacja: 06.04.2018, 10:32
Zakład Ubezpieczeń Społecznych ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ZUSźródło: ShutterStock

Liderzy opinii pytani w jakościowym badaniu społecznym, jak oceniają Zakład Ubezpieczeń Społecznych, odpowiedzieli znacznie bardziej przychylnie niż przed dwoma laty – powiedziała w rozmowie z PAP prezes ZUS Gertruda Uścińska.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (5)

 • Inspektor Pracy(2018-04-06 13:54) Zgłoś naruszenie 32

  docd .Już za komuny pisano i mówiono że kłamstwo powtarzane 1000razy staje się prawdą. tak ,tak -nie obnizono a częściowo przywrócono.:Powiedzcie Nam POlitycy ---Ci z każdej opcji –sprawiedliwej też ! Jakimi BARBARZYŃCAMI trzeba być aby robotnikom mającym po 45 lat składkowych pracy ,zatrudnionym od 15r zycia --kiedyś w szkodliwych i nieb war pracy – okradzionym wstecznie z nich Ustawą o Emeryturach Pomostowych , zatrudnianym permamętnie za komuny także w dni ponad- ustawowe dodatkowo bez dni zamiennie wolnych także w soboty i święta nie udzielić emerytury bez względu na wiek? Juz zapomnieliście co to zwykła przyzwoitość? To jest nieprawda że wszystkim ponownie obniżono wiek emerytalny . W najgorszej i najPOdlejszej sytuacji zostały osoby zatrudniane za komuny i później od 15r zycia ,także w szkodliwych i nieb warunkach pracy ,w soboty i święta na wszystkich zmianach bez dni zamiennie wolnych --ludzi Tych wręcz Okradziono cynicznie i bezczelne wstecznie dzialająca Ustawą Pomostową ze złamaniem wszystkich zasad i praw zawartych w Konstytucji RP --a oto pełne w odpowiedzi uzasadnienie:

  Odpowiedz
 • Emeryt(2018-04-06 11:01) Zgłoś naruszenie 22

  "Mamo, chwala Nas ...kto ? Ty mnie a ja Was" powiedziała prezes ZUS Gertruda Uścińska.

  Odpowiedz
 • cd(2018-04-06 11:29) Zgłoś naruszenie 24

  Obiektywnie trzeba przyznać, że dobrze poradzili sobie z powrotem do poprzedniego wieku emerytalnego...

  Odpowiedz
 • gość(2018-04-09 08:00) Zgłoś naruszenie 10

  Pomijając to wszystko to ZUS to poprostu BANKRUT. Bankructwo jest tylko sztucznie rozciągane w czasie, żeby nie płoszyć ludzi. Wysyła się im różne informacje np. ile to mają pieniędzy na swoim koncie w ZUS. Tymczasem wpływy pokrywają tylko nieco ponad połowę zapotrzebowania pieniędzy na wypłatę świadczeń emerytalno - rentowych, resztę pokrywa się z innych podatków. Biorąc to pod uwagę i to ,że nikt z tym nic nie zrobi przez najbliższe lata to nieunikniona jest emerytura tzw. obywatelska czyli jakieś minimum socjalne dla wszystkich. I to patrząc optymistycznie.... Więc ZuS gdyby była dobrowolność NIE!!!!!

  Odpowiedz
 • Bajki(2018-04-06 13:56) Zgłoś naruszenie 02

  .W Polsce tzw system emerytalny nie istnieje i nie można go w ogóle popierać. Pieniądze z ZUSu idą ale na wczesnych górników którym Buzek sfinansował kiedyś 5 letnie urlopy,na rolników budżetowych w KRUSie czy może nawet Narodowe Stadiony PrzeciwPOwodziowe. Tusk ogłosił publicznie:" ” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących "......... a co zrobił z robotnikami pracującymi od 15 r życia zmuszając do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i pracy w szkodliwych. Liczy na to że wiekszość nie dozyje. Stwierdził tez ,że jak "będą się Sądzić o to to podniesie koszty sądowe"Skoro można manipulować wiekiem to można wszystkim. „Udowodnijcie Mi że te dziedziczone pieniądze w OFE są Wasze” --D. Tusk.... . Nie nie panowie rządowi każdej opcji ,Żadnych pieniędzy dla was -lepiej przepić!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane