statystyki

Potrzebne zmiany w zawodzie pracownika socjalnego

autor: Michalina Topolewska04.04.2018, 07:32; Aktualizacja: 04.04.2018, 09:01
kwalifikacje rozmowa szef pracownik

Ponadto powinni oni mieć też prawo do prowadzenia prywatnej praktyki obejmującej świadczenie indywidualnej pracy socjalnej, pracy z rodziną czy pracy grupowej (w ramach działalności gospodarczej).źródło: ShutterStock

Dłuższy urlop, przejrzysta ścieżka awansu zawodowego i nowe zasady przyznawania dodatku za pracę w terenie – to kilka najważniejszych postulatów zmian w przepisach zgłaszanych przez środowisko pracowników socjalnych.

Zawierający je projekt nowelizacji ustawy z 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1769 ze zm.) był przedstawiany podczas ostatniego posiedzenia Rady Pomocy Społecznej. Przygotowała go Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych oraz Pomocy Społecznej (PFZPSiPS), która od początku walczy o poprawienie warunków wykonywania tego zawodu i przywrócenie mu należytego znaczenia.

– Od dłuższego czasu obserwujemy nasilający się proces odchodzenia pracowników socjalnych z zawodu. Coraz więcej jest też przypadków, gdy osoby, które kształcą się w tym kierunku, potem podejmują pracę poza pomocą społeczną – mówi Paweł Maczyński, wiceprzewodniczący PFZPSiPS.


Pozostało jeszcze 72% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane