Jedno pomieszczenie, dwie odrębne funkcje. To dopuszczalne?

autor: Maciej Ambroziewicz02.04.2018, 16:00
Co do zasady nie ma przeciwwskazań do tego, aby punkt pierwszej pomocy zlokalizować w pomieszczeniu do wypoczynku w pozycji leżącej dla kobiet w ciąży i karmiących matek.

Co do zasady nie ma przeciwwskazań do tego, aby punkt pierwszej pomocy zlokalizować w pomieszczeniu do wypoczynku w pozycji leżącej dla kobiet w ciąży i karmiących matek.źródło: ShutterStock

Czy przygotowany w zakładzie pracy pokój do wypoczynku dla kobiet w ciąży i karmiących matek może równocześnie pełnić funkcję punktu pierwszej pomocy?

Jak wskazano w art. 207 par. 2 kodeksu pracy, pracodawca jest obowiązany chronić zdrowie i życie pracowników przez zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy przy odpowiednim wykorzystaniu osiągnięć nauki i techniki. Polega to m.in. na zapewnieniu pracownikom sprawnie funkcjonującego systemu pierwszej pomocy w razie wypadku oraz środków do udzielania pierwszej pomocy – o czym mowa w rozporządzeniu w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (dalej: r.b.h.p.).


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • Akurat(2018-04-02 16:33) Zgłoś naruszenie 10

    Po co pokój dla matek karmiących czy kobiet w ciąży jak takie i tak do pracy nie przyjdą? Ciąża to choroba przecież.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane