statystyki

Jak umowę-zlecenie zawartą z własnym pracownikiem wliczyć do podstawy wymiaru zasiłku

autor: Marta Nowakowicz-Jankowiak22.03.2018, 09:46; Aktualizacja: 22.03.2018, 10:59
olejną różnicą zaliczania przychodu z umowy-zlecenia do podstawy wymiaru zasiłku jest brak związku zaliczanej kwoty do liczby dni przepracowanych w miesiącu.

olejną różnicą zaliczania przychodu z umowy-zlecenia do podstawy wymiaru zasiłku jest brak związku zaliczanej kwoty do liczby dni przepracowanych w miesiącu.źródło: ShutterStock

Pracownik jest zatrudniony od 1 marca 2017 r. z wynagrodzeniem 5000 zł oraz dodatkiem funkcyjnym 1000 zł. Od 17 kwietnia 2017 r. zawarł z pracodawcą dodatkowe zlecenie z wynagrodzeniem zależnym od efektów pracy. Chorował w maju 2017 r. (5 dni) i w czerwcu 2017 r. (23 dni). Zachorował także w marcu 2018 r. Jak ustalić podstawę wymiaru zasiłku chorobowego? Wypłatę za zlecenie i za pracę otrzymuje do 10. dnia następnego miesiąca.

Nie każda umowa-zlecenie będzie tytułem do wypłaty zasiłku. Nawet umowa zawarta z własnym pracownikiem, choć oskładkowana składką zdrowotną, może nie wchodzić do podstawy wymiaru zasiłku chorobowego. Kiedy więc zlecenie zwiększy kwotę rekompensaty za okres choroby?


Pozostało 88% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane