statystyki

Kara dla lekarza specjalisty bez właściwego dyplomu

autor: Michał Culepa21.03.2018, 07:42; Aktualizacja: 21.03.2018, 09:14
lekarz, pacjent, zdrowie

SN wytknął też Naczelnemu Sądowi Lekarskiemu zbytnią pobłażliwość przy złagodzeniu kary.źródło: ShutterStock

Sprawa dotyczyła Romana B., który prowadził prywatną klinikę stomatologii i chirurgii szczękowej. On sam zajmował się także leczeniem pacjentów jako chirurg dentysta.

Problem polegał na tym, że nigdy nie był dentystą. Ukończył bowiem przed prawie 40 laty studia medyczne ogólne i miał dyplom lekarza medycyny. Natomiast w 1992 r. udało mu się uzyskać zgodę ówczesnego lekarza wojewódzkiego na przystąpienie do egzaminu specjalizacyjnego z zakresu chirurgii stomatologicznej, który zdał z wysokimi ocenami. Od tej pory z powodzeniem prowadził praktykę chirurga dentysty.

O całej sprawie dowiedział się samorząd lekarski, który ustalił, że wprawdzie dr B. leczy prawidłowo i nie ma na niego skarg pacjentów, ale jednak prowadzi działalność bez wymaganych przepisami formalnych kwalifikacji. W efekcie wytoczono mu sprawę dyscyplinarną, zarzucając podanie fałszywych danych we wniosku o dopuszczenie do egzaminu specjalizacyjnego w 1992 r. i wykonywanie zawodu bez uprawnień.


Pozostało jeszcze 58% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane