statystyki

Najlepsi specjaliści mogą wyjechać z Polski. Powód? ZUS

autor: Bożena Wiktorowska20.03.2018, 08:03; Aktualizacja: 20.03.2018, 09:19
Podstawą do zniesienia 30-krotności jest ustawa z 15 grudnia 2017 r. o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw.

Podstawą do zniesienia 30-krotności jest ustawa z 15 grudnia 2017 r. o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw.źródło: ShutterStock

Konieczność opłacania składek od każdej zarobionej złotówki może spowodować ucieczkę najlepiej opłacanych pracowników. Tak wynika z najnowszego raportu KPMG: „Zniesienie limitu składek ZUS z perspektywy firm działających w Polsce”.

– To w pewnym sensie kolejny podatek nakładany na najlepiej zarabiających. Nie dziwi więc, że co trzecia badana firma obawia się odpływu specjalistów z Polski – wyjaśnia Grzegorz Grochowina, menedżer w zespole ds. PIT w KPMG w Polsce. – Wyjazdu możemy spodziewać się m.in. wśród najlepszych informatyków i innych pracowników sektora nowych technologii – dodaje.


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (3)

  • ?(2018-03-20 09:05) Zgłoś naruszenie 26

    za granicą nie ma ZUSu?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2018-03-20 18:59) Zgłoś naruszenie 21

    PiS ma racje -POtem te POlityczne złodzieje co nie płacą ,będą się bali dziadowskich emerytur i przyklejeni do stołków Prezesów zaczna propagande że trza POdnieś wiek emerytalny aby Oni nie stracili.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane