statystyki

Najlepsi specjaliści mogą wyjechać z Polski. Powód? ZUS

autor: Bożena Wiktorowska20.03.2018, 08:03; Aktualizacja: 20.03.2018, 09:19
Podstawą do zniesienia 30-krotności jest ustawa z 15 grudnia 2017 r. o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw.

Podstawą do zniesienia 30-krotności jest ustawa z 15 grudnia 2017 r. o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw.źródło: ShutterStock

Konieczność opłacania składek od każdej zarobionej złotówki może spowodować ucieczkę najlepiej opłacanych pracowników. Tak wynika z najnowszego raportu KPMG: „Zniesienie limitu składek ZUS z perspektywy firm działających w Polsce”.

– To w pewnym sensie kolejny podatek nakładany na najlepiej zarabiających. Nie dziwi więc, że co trzecia badana firma obawia się odpływu specjalistów z Polski – wyjaśnia Grzegorz Grochowina, menedżer w zespole ds. PIT w KPMG w Polsce. – Wyjazdu możemy spodziewać się m.in. wśród najlepszych informatyków i innych pracowników sektora nowych technologii – dodaje.


Pozostało jeszcze 70% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (3)

  • ?(2018-03-20 09:05) Zgłoś naruszenie 26

    za granicą nie ma ZUSu?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2018-03-20 18:59) Zgłoś naruszenie 21

    PiS ma racje -POtem te POlityczne złodzieje co nie płacą ,będą się bali dziadowskich emerytur i przyklejeni do stołków Prezesów zaczna propagande że trza POdnieś wiek emerytalny aby Oni nie stracili.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane