statystyki

Rzecznik praw dziecka: Czy nadzór nad przechowywaniem szczepionek jest właściwy?

autor: Patryk Słowik14.03.2018, 07:09; Aktualizacja: 14.03.2018, 07:54
" Zleciłem przygotowanie raportu, w którym zostanie wskazane, w jaki sposób przechowywane są szczepionki. Jeśli podmioty lecznicze przechowują je w sposób, który może budzić niepokój, to będę wnioskował o zmiany w przepisach"

" Zleciłem przygotowanie raportu, w którym zostanie wskazane, w jaki sposób przechowywane są szczepionki. Jeśli podmioty lecznicze przechowują je w sposób, który może budzić niepokój, to będę wnioskował o zmiany w przepisach"źródło: ShutterStock

Jakie zmiany w prawie są potrzebne, by nie powtarzały się patologiczne sytuacje? Marek Michalak pyta o to głównego inspektora sanitarnego Marka Posobkiewicza.

To pokłosie naszej publikacji z początku lutego. Napisaliśmy, że w kilkunastu przychodniach lekarze i pielęgniarki zaszczepili dzieci produktami przeznaczonymi do utylizacji. Farmaceutyki powinny zostać zniszczone, gdyż z powodu orkanu Ksawery zbyt długo znajdowały się w odłączonych od prądu lodówkach.

Rzecznik praw dziecka uważa, że bezpieczeństwo przechowywania szczepionek z uwagi na to, że podawane są głównie dzieciom, leży w gestii jego zainteresowań. Oczekuje więc podjęcia działań, by taki jak opisany przez DGP przypadek się już nie powtórzył.


Pozostało jeszcze 65% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane