Zamach Ziobry na dialog społeczny przy zniesieniu limitu 30-krotności składek ZUS

autor: Bożena Wiktorowska08.03.2018, 07:19; Aktualizacja: 08.03.2018, 07:28
Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro

Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobroźródło: PAP
autor zdjęcia: Jakub Kamiński

Prokurator generalny nie widzi nic złego w braku pisemnego stanowiska Rady Dialogu Społecznego w sprawie zniesienia trzydziestokrotności. Krytykuje także związki i pracodawców za atak na rząd.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (21)

  • prawnik(2018-03-08 10:31) Zgłoś naruszenie 360

    Prawda taka: Podatek w postaci zniesienia 30-krotności pobierze się dziś. Emerytur NIE wypłaci się za kilkadziesiąt lat. Albo wypłaci na zasadzie "emerytury obywatelskiej", "zasiłku starczego". Niezależnie od kwoty podatku dziś zebranego.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zenek(2018-03-08 10:40) Zgłoś naruszenie 291

    A za jakiś czas okaże się, że są to publiczne pieniądze i będą przeznaczone również dla tych co krótko pracowali, płacili śmieszne składki KRUS lub nie płacili wcale składek, np. sędziowie itp.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Jasiek(2018-03-08 09:55) Zgłoś naruszenie 195

    Bogaci powinni oszczedzac dodatkowo na swoja emeryture w III filarze np. w IKE dla Bogatych, do ktorego mogliby wplacac nielimitowana skladke z wlasnej kieszeni np. 20 lu 50% swojego wynagrodzenia. Nic nie mam przeciw takiej zasadzie. ..... NIE! dla Kominowych Emerytur z ZUS.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Prawdziwy patriota....(2018-03-08 09:40) Zgłoś naruszenie 171

    Prawdziwy patriota nie popiera Kominowych Emerytur z ZUS. ----- Niech rzad przestanie zerowac na niewiedzy swoich wyborcow.

    Odpowiedz
  • Nie! - dla Zlotych Emerytur z ZUS(2018-03-08 09:11) Zgłoś naruszenie 133

    Jestem przeciwko zniesieniu limitu 30-krotnosci czyli przeciw Publicznym Kominowym Emeryturom z ZUS. Jestem przeciw "Zlotym Emeryturom" z ZUS. Emerytura publiczna nie powinna przekraczac 1,5-2 krotnosci sredniego wynagrodzenia krajowego. Uwazam, ze obecne naliczanie swiadczenia emerytalnego w oparciu o skladke zdefiniowana jest prawidlowe i tylko do niego nalezy dodac tzw. emeryture socjalna do najnizszych lub byc moze wszystkich swiadczen opartych na skladce zdefiniowanej.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • foton(2018-03-08 12:54) Zgłoś naruszenie 132

    Twarz na foto- to wypisz/wymaluj facjata Goebbbelsa.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • cd(2018-03-08 13:40) Zgłoś naruszenie 80

    Ustawa o Emeryturach Kominowych jest przede wszystkim dla dzisiejszych wysokich urzędników państwowych, spółek wszelakich no i oczywiście posłów. Ci ostatni jeszcze będą mieli argument, żeby podnieść sobie wynagrodzenia, bo przecież będą musieli odprowadzać większe składki na swoje emerytury. Jednocześnie będą odprowadzać mniejsze składki zdrowotne. Wypłata później wysokich emerytur, to już zmartwienie przyszłego pokolenia...

    Odpowiedz
  • Minimum biologiczne dla kazdego biednego seniora(2018-03-08 09:26) Zgłoś naruszenie 81

    Dla wszystkich seniorow w Polsce nie otrzymujacych gwarantowanej emerytury minimalnej tylko nizsza lub wcale nalezy wprowadzic uzupelniajaca socjalna emerytura na wzor wloski przynajmniej do lub na poziomie minimum biologicznego.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wjw(2018-03-08 16:04) Zgłoś naruszenie 80

    Cysorz Zero Pierwszy ?

    Odpowiedz
  • Proste jak budowa CEPA PIS ... (2018-03-08 18:15) Zgłoś naruszenie 82

    Znowu zwyciężyła znana już zasada uchwalania " prawa" uprawiana przez PIS-bolszewików ... metodą ... NA CHAMA ... i po ZASTODOLU !!!! ... I dopóty będzie się tak działo, dopóki "ULICA" i "ZAGRANICA" nie wywiozą na ŚMIETNIK HISTORII ... tych POMIOTÓW BOLSZEWII CCCP. Dla Nich LENIN jest wiecznie żywy ...

    Odpowiedz
  • BANDA(2018-03-08 09:25) Zgłoś naruszenie 51

    a my UMOWA ZLECENIE OSZUSCI

    Odpowiedz
  • HISTORIA zatoczyła już część KOŁA ...(2018-03-08 19:09) Zgłoś naruszenie 51

    Jeśli Ktoś nie wie ... czym byli HUNWEJBINI Mao tse tunga w Chinach ... i jak wdrażali "demokrację" w Chinach , to może sobie wyciągnąć wnioski z postepowania małych HUNWEJBINKÓW PIS ... w Polsce

    Odpowiedz
  • lekkomadry(2018-03-09 23:52) Zgłoś naruszenie 40

    Ta ustawa to nieporozumienie! Za samą nieprzemyślany i źle przygotowany projetk Pani Rafalska powinna być zdymisjonowana. Kolejny kolega z PISu, nie wiem jak się nazywał, mówiąc "że Polska jest tu i teraz i żeby się nie martwić o przyszłość" - czyli dzsiaj zabierzemy a potem wiadomo, że nie oddamy bo kasy nie będzie, także powinien za tą wypowiedź zostać zdymisjonowany. Brzmi jak kradzież? No i wreszcie cały rząd, sejm i senat które to poparły w ramach solidarności partyjnej powinni się wstydzić i wszyscy odejść. Nie głosowałem na Dudę, ale on wydaje się być dzisiaj w Polsce jedynym głosem rozsądku i mam nadzieje że zatrzyma tą BARDZO niekorzystną ustawę. O skutkach nie będę pisał,, dodam tylko że najbardziej bolesnym (niezależnie od tego czy coś więcej wpadnie na początku do ZUSU czy nie), będzie skutreczne zatrzymanie inwestycji w Polsce skupiających stanowiska specjalistyczne. Będziemy przyciągać co najwyżej magazyny Amazona. Masakryczna ustawa! Zabije naszą konkurencyjność na rynku UE, spowolni innowacyjność, stworzy kolejną machinę kombinacji unikania płacenia tego podatku i uciekania w inne formy zatrudnienia lub szarą strefę.

    Odpowiedz
  • Nie dziwi nic(2018-03-08 10:53) Zgłoś naruszenie 31

    Podobno w przypadku ustawy o Kominowych Emeryturach Sejm zaglosowal jednomyslnie. Tak donosily media.

    Odpowiedz