Ośrodki z programu „Za życiem” bez koordynatorów

autor: Michalina Topolewska07.03.2018, 07:23; Aktualizacja: 07.03.2018, 08:44
Poród

Co do zasady każdy powiat wyznacza jedną placówkę, np. poradnię psychologiczno-pedagogiczną, która będzie na jego terenie pełniła funkcję takiego ośrodka.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiada weryfikację przepisów, która pozwoli jednoznacznie określić zakres zadań realizowanych przez ośrodki koordynacyjno-rehabilitacyjno-opiekuńcze.

Powstawanie takich instytucji przewiduje rządowy program „Za życiem”, a ich celem jest udzielanie wsparcia rodzicom niepełnosprawnych dzieci – od momentu zdiagnozowania dysfunkcji zdrowotnej do podjęcia nauki w szkole.

Co do zasady każdy powiat wyznacza jedną placówkę, np. poradnię psychologiczno-pedagogiczną, która będzie na jego terenie pełniła funkcję takiego ośrodka. Jej dodatkowa działalność jest finansowana ze środków dotacji budżetowej, którą samorząd otrzymuje po podpisaniu porozumienia z resortem edukacji. Część powiatów ma jednak wątpliwości związane z funkcjonowaniem ośrodków.


Pozostało 68% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane