statystyki

Ośrodki z programu „Za życiem” bez koordynatorów

autor: Michalina Topolewska07.03.2018, 07:23; Aktualizacja: 07.03.2018, 08:44
Poród

Co do zasady każdy powiat wyznacza jedną placówkę, np. poradnię psychologiczno-pedagogiczną, która będzie na jego terenie pełniła funkcję takiego ośrodka.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiada weryfikację przepisów, która pozwoli jednoznacznie określić zakres zadań realizowanych przez ośrodki koordynacyjno-rehabilitacyjno-opiekuńcze.

Powstawanie takich instytucji przewiduje rządowy program „Za życiem”, a ich celem jest udzielanie wsparcia rodzicom niepełnosprawnych dzieci – od momentu zdiagnozowania dysfunkcji zdrowotnej do podjęcia nauki w szkole.

Co do zasady każdy powiat wyznacza jedną placówkę, np. poradnię psychologiczno-pedagogiczną, która będzie na jego terenie pełniła funkcję takiego ośrodka. Jej dodatkowa działalność jest finansowana ze środków dotacji budżetowej, którą samorząd otrzymuje po podpisaniu porozumienia z resortem edukacji. Część powiatów ma jednak wątpliwości związane z funkcjonowaniem ośrodków.


Pozostało jeszcze 68% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane