statystyki

ZUS: wpływy ze składek emerytalnych wyższe nawet o 5 mld zł

autor: Marek Chądzyński06.03.2018, 07:38; Aktualizacja: 06.03.2018, 08:11
Według wyliczeń waloryzacja będzie kosztować około 6 mld zł

Według wyliczeń waloryzacja będzie kosztować około 6 mld złźródło: ShutterStock

Do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych może w tym roku wpłynąć o 4–5 mld zł więcej składek emerytalnych, niż zaplanowano. O ile uda się utrzymać tempo ich poboru.


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (5)

 • zniecierpliwiony gość(2018-03-06 13:48) Zgłoś naruszenie 40

  Jest okazja by w trybie przyspieszonym wyprostować kuriozalne wyliczenia CZERWCOWYCH EMERYTUR! Prawo powinno być równe dla wszystkich a nie uzależniać od terminu składania wniosku!!! Czekam na uczciwe, rzetelne rozwiązanie tego węzła gordyjskiego przez ZUS ( albo sam zmieni techniczne wyliczanie tych emerytur albo wykaże inicjatywę i zwróci się z tym zagadnieniem do posłow by raz a porządnie , czytelnie , bez żadnych możliwości interpretacji uchwalili normę p[rawną która nikogo nie będzie już krzywdzić. Jest takie przysłowie w Polsce - nie czyń drugiemu co tobie nie miłe .

  Odpowiedz
 • Zawiedziona(2018-03-06 12:57) Zgłoś naruszenie 40

  Państwo dba wyłącznie o tych którzy pensje brali pod stołem i odprowadzali najniższe składki. Kobiety ur. w 1953 uczciwie przepracowały często ponad 35 lat, nie należały ani do ZOMO ani ORMO ani SB ani OFE - były wyłącznie w ZUS i tam uczciwie odprowadzały składki a w dniu ukończenia sześćdziesiątego roku życia zostały IM zawieszone wyższe powszechne emerytury. Kiedy PIS naprawi art. 25 ust.1b ustawy emerytalnej który działa wstecz do 2008 r i dyskryminuje najsłabszych ze względu na płeć i rok urodzenia (mundurowi dostali okres przejściowy 12 lat a kobiety ur. w 1953 r ani jednego dnia). Kobiety 53 w 2012 nie mogły się wyzbyć wycofać czy zrezygnować z nabytej w dobrej wierze w państwie prawa emerytury, nie był to przywilej takie było prawo również dla wcześniej urodzonych. Wszyscy prawnicy od lewa do prawa również posłowie i Pan Prezydent twierdzą, że w Polsce ustawa nie może działać wstecz a Co na to niezawiśli sędziowie TK ???

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • 3WIEK(2018-03-06 10:04) Zgłoś naruszenie 21

  A ile wypłynie na świadczenie "pogrzebowe" czy to też zaplanowano Pani Prezes i Pani Minister ?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane