statystyki

ZUS: wpływy ze składek emerytalnych wyższe nawet o 5 mld zł

autor: Marek Chądzyński06.03.2018, 07:38; Aktualizacja: 06.03.2018, 08:11
Według wyliczeń waloryzacja będzie kosztować około 6 mld zł

Według wyliczeń waloryzacja będzie kosztować około 6 mld złźródło: ShutterStock

Do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych może w tym roku wpłynąć o 4–5 mld zł więcej składek emerytalnych, niż zaplanowano. O ile uda się utrzymać tempo ich poboru.


Pozostało jeszcze 81% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (5)

 • zniecierpliwiony gość(2018-03-06 13:48) Zgłoś naruszenie 40

  Jest okazja by w trybie przyspieszonym wyprostować kuriozalne wyliczenia CZERWCOWYCH EMERYTUR! Prawo powinno być równe dla wszystkich a nie uzależniać od terminu składania wniosku!!! Czekam na uczciwe, rzetelne rozwiązanie tego węzła gordyjskiego przez ZUS ( albo sam zmieni techniczne wyliczanie tych emerytur albo wykaże inicjatywę i zwróci się z tym zagadnieniem do posłow by raz a porządnie , czytelnie , bez żadnych możliwości interpretacji uchwalili normę p[rawną która nikogo nie będzie już krzywdzić. Jest takie przysłowie w Polsce - nie czyń drugiemu co tobie nie miłe .

  Odpowiedz
 • Zawiedziona(2018-03-06 12:57) Zgłoś naruszenie 40

  Państwo dba wyłącznie o tych którzy pensje brali pod stołem i odprowadzali najniższe składki. Kobiety ur. w 1953 uczciwie przepracowały często ponad 35 lat, nie należały ani do ZOMO ani ORMO ani SB ani OFE - były wyłącznie w ZUS i tam uczciwie odprowadzały składki a w dniu ukończenia sześćdziesiątego roku życia zostały IM zawieszone wyższe powszechne emerytury. Kiedy PIS naprawi art. 25 ust.1b ustawy emerytalnej który działa wstecz do 2008 r i dyskryminuje najsłabszych ze względu na płeć i rok urodzenia (mundurowi dostali okres przejściowy 12 lat a kobiety ur. w 1953 r ani jednego dnia). Kobiety 53 w 2012 nie mogły się wyzbyć wycofać czy zrezygnować z nabytej w dobrej wierze w państwie prawa emerytury, nie był to przywilej takie było prawo również dla wcześniej urodzonych. Wszyscy prawnicy od lewa do prawa również posłowie i Pan Prezydent twierdzą, że w Polsce ustawa nie może działać wstecz a Co na to niezawiśli sędziowie TK ???

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • 3WIEK(2018-03-06 10:04) Zgłoś naruszenie 21

  A ile wypłynie na świadczenie "pogrzebowe" czy to też zaplanowano Pani Prezes i Pani Minister ?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane