Łatwiej złożyć wniosek o Kartę Dużej Rodziny przez internet

autor: Michalina Topolewska01.03.2018, 17:00
adopcja, rodzina, rodzice, dzieci

Gminy, dla których realizacja KDR jest zadaniem zleconym, powinny pamiętać, że od jutra zmieniają się kwoty niektórych stawek, które otrzymują z budżetu państwa w ramach kosztów jego obsługi.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowało uproszczony wniosek, który posiadacze tradycyjnej Karty Dużej Rodziny (KDR) mogą złożyć za pośrednictwem portalu Emp@tia, aby otrzymać jej mobilną wersję.

Od stycznia członkowie rodzin wielodzietnych mogą korzystać z różnego typu ulg i zniżek nie tylko na podstawie plastikowego dokumentu, ale i specjalnej aplikacji na smartfona. Aby uzyskać dostęp do mKDR, muszą jednak najpierw złożyć wniosek. Mogą to zrobić, wypełniając odpowiedni druk w swojej gminie, lub wysłać go elektronicznie, jeśli mają założone konto na platformie Emp@tia. Od tego tygodnia, gdy wybierają tę drugą drogę, a mają już tradycyjną kartę, mogą szybciej i łatwiej zawnioskować o mKDR. Jest to możliwe dzięki udogodnieniom wprowadzonym przez resort rodziny na Emp@tii.

Sprowadzają się one do tego, że po zalogowaniu się na platformie oraz wybraniu pozycji pozwalającej na złożenie wniosku o KDR pojawiają się dwie opcje do wyboru. Jest to pełny lub uproszczony tryb składania formularza, i to właśnie ten drugi jest przeznaczony dla tych rodzin, które mają zwykłą kartę, a chcą jej elektroniczną wersję. W takim przypadku rodzic musi wypełnić tylko kilka rubryk z podstawowymi informacjami (reszta będzie uzupełniona automatycznie).


Pozostało 57% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane