statystyki

Łatwiej złożyć wniosek o Kartę Dużej Rodziny przez internet

autor: Michalina Topolewska01.03.2018, 17:00
adopcja, rodzina, rodzice, dzieci

Gminy, dla których realizacja KDR jest zadaniem zleconym, powinny pamiętać, że od jutra zmieniają się kwoty niektórych stawek, które otrzymują z budżetu państwa w ramach kosztów jego obsługi.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowało uproszczony wniosek, który posiadacze tradycyjnej Karty Dużej Rodziny (KDR) mogą złożyć za pośrednictwem portalu Emp@tia, aby otrzymać jej mobilną wersję.

Od stycznia członkowie rodzin wielodzietnych mogą korzystać z różnego typu ulg i zniżek nie tylko na podstawie plastikowego dokumentu, ale i specjalnej aplikacji na smartfona. Aby uzyskać dostęp do mKDR, muszą jednak najpierw złożyć wniosek. Mogą to zrobić, wypełniając odpowiedni druk w swojej gminie, lub wysłać go elektronicznie, jeśli mają założone konto na platformie Emp@tia. Od tego tygodnia, gdy wybierają tę drugą drogę, a mają już tradycyjną kartę, mogą szybciej i łatwiej zawnioskować o mKDR. Jest to możliwe dzięki udogodnieniom wprowadzonym przez resort rodziny na Emp@tii.

Sprowadzają się one do tego, że po zalogowaniu się na platformie oraz wybraniu pozycji pozwalającej na złożenie wniosku o KDR pojawiają się dwie opcje do wyboru. Jest to pełny lub uproszczony tryb składania formularza, i to właśnie ten drugi jest przeznaczony dla tych rodzin, które mają zwykłą kartę, a chcą jej elektroniczną wersję. W takim przypadku rodzic musi wypełnić tylko kilka rubryk z podstawowymi informacjami (reszta będzie uzupełniona automatycznie).


Pozostało jeszcze 57% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane