Czy osoba bezrobotna może dorabiać na umowie zlecenie?

autor: Agnieszka Brzostek03.03.2018, 08:30; Aktualizacja: 06.03.2018, 07:02
zwolnienie bezrobotny dokumenty

W momencie, gdy bezrobotny podejmuje zatrudnienie czy inną pracę zarobkową, ma 7 dni na przekazanie tej informacji do urzędu pracy i traci tym samym prawo do zasiłku dla bezrobotnych.źródło: ShutterStock

Osoba bezrobotna zarejestrowana w urzędzie pracy nie ma prawa wykonywać żadnej pracy zarobkowej, także na podstawie zlecenia czy umowy o dzieło.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (9)

  • Grzegorz(2019-09-30 11:04) Zgłoś naruszenie 00

    Nie rozumiem tego. To jednak może bezrobotny sobie dorobić cyt:"Osobie pobierającej zasiłek dla bezrobotnych nie wolno też uzyskiwać miesięcznie przychodu w wysokości przekraczającej połowę minimalnego wynagrodzenia za pracę". do wysokości połowy min. wynagr. Zresztą kto wyobraża sobie przeżycie za 500 zł/m-c

    Odpowiedz
  • Mateusz(2019-03-29 11:46) Zgłoś naruszenie 20

    Przepisy jakby zasiłek wynosił 2500 a nie 700.Najpierw urzędnik/ustawodawca powinien wiedzieć czy jest możliwość utrzymać się za taką kwotę.

    Odpowiedz
  • ixi(2018-03-05 00:27) Zgłoś naruszenie 24

    Za to emeryci mogą ciągnąc kasę z dwóch zródeł. Skandal!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • ŻAŁOŚĆ(2018-03-04 14:54) Zgłoś naruszenie 21

    Czy ten artykuł pisał student pierwszego roku ??? Artykuł nie ma ani ładu ani składu. Nadto zawiera błędy i delikatnie mówiąc "nieścisłości". TO GAZETA PRAWNA CZY GAZETKA SZKOLNA GIMBAZY???????????????????????????????????? GDZIE PODSTAWY PRAWNE "UTRATY" ZASIŁKU PRZY ZNALEZIENIU PRACY ? CHĘTNIE JE POZNAM.

    Odpowiedz
  • Ja(2018-03-04 00:51) Zgłoś naruszenie 40

    Ale na czarno mogę bez ograniczeń🙂

    Odpowiedz
  • Pracownik powiatowego urzędu pracy(2018-03-04 00:18) Zgłoś naruszenie 22

    A zasiłku nie traci tylko ulega zawieszeniu. JEżeli praca trwa krócej niż rok i osoba zarejestruje się w przeciągu 14 dni po zakończeniu pracy to powraca na pozostałą część zasiłku. W przypadku odmowy wyrejestrowanie jest na okres 120 dni, w przypadku 2odmowy to jest to 180 dni, a trzecia i kolejna odmowa to 270 dni. Po tym okresie można kolejny raz się rejestrować. Osoba bezrobotna ma obowiązek szukania pracy. Drogi autorze najpierw dobrze poznaj przepisy a dopiero pisz bo w tym artykule jest wiele błędów wynikających z nieznajomymi ustawy o promocji zatrudnienia

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Asia(2018-03-03 21:53) Zgłoś naruszenie 61

    Nie wolno tak pisac!!! Ze osoba na bezrobociu nie ma prawa wykonywac pracy !!! Jak smiesz tak formulowac przepisy. Osoba na bezrobociu ma szukac i podejmowac kazda praca ! Tylko ze wtedy traci zasilek.

    Odpowiedz
  • dziadek(2018-03-03 18:57) Zgłoś naruszenie 61

    czy praca urzędnicza jest pracą pracą społecznie użyteczną skoro osoby z wykształceniem raczej intelektualnym kierowane sa do wykonywania prac społecznie użytecznych takich jak grabienie trawnika (tryczy to także sądów ze swoimi r5ozważnymi osądami). No i czy w takim razie takie kierowanie nie jest grabieżą i trwonieniem jednocześnie dobra wspólnego?

    Odpowiedz