statystyki

Ruszy pilotaż psychiatrii środowiskowej

autor: Agata Szczepańska22.02.2018, 06:16; Aktualizacja: 22.02.2018, 07:44
Niektóre szpitale zakwalifikowane do pilotażu są zdania, że określone w nim warunki nie pozwalają na wykorzystanie ich potencjału.

Niektóre szpitale zakwalifikowane do pilotażu są zdania, że określone w nim warunki nie pozwalają na wykorzystanie ich potencjału.źródło: ShutterStock

Ponad 40 placówek stworzy sieć centrów zdrowia psychicznego, które umożliwią leczenie chorych w niewielkich lokalnych podmiotach zamiast izolowania ich w dużych szpitalach.

Pilotaż potrwa od 1 lipca 2018 r. do 30 czerwca 2021 r. Będzie realizowany w ramach Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2017–2022. Zakwalifikowano do niego w sumie 43 podmioty. Zainteresowane uczestnictwem placówki zgłaszały się do Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Lista szpitali, które wezmą udział w pilotażu, stanowi załącznik do rozporządzenia określającego jego warunki. Projekt trafił w tym tygodniu do konsultacji.


Pozostało jeszcze 78% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane