Wypadek przy pracy: Kilka sposobów rekompensaty

autor: Paulina Szewioła05.02.2018, 07:10; Aktualizacja: 05.02.2018, 08:24
Zadośćuczynienie ma na celu wynagrodzenie krzywdy przez zaspokojenie w większym zakresie potrzeb poszkodowanego.

Zadośćuczynienie ma na celu wynagrodzenie krzywdy przez zaspokojenie w większym zakresie potrzeb poszkodowanego.źródło: ShutterStock

Poszkodowany w wyniku wypadku przy pracy może domagać się od pracodawcy zadośćuczynienia i zwrotu kosztów opieki, nawet jeżeli ZUS wypłacił mu już świadczenia z tego tytułu.

P.P. był zatrudniony na podstawie umowy o pracę na stanowisku blacharza-dekarza. Swoje obowiązki wykonywał głównie na wysokości, do czasu, kiedy uległ wypadkowi, spadając z dachu budynku.

W wyniku zdarzenia P.P. doznał licznych złamań, z powodu których musiał poddać się operacji. Po wyjściu ze szpitala przebywał w domu. Miał duże problemy w swobodnym poruszaniu się, nie był w stanie nic samodzielnie zrobić. W tym czasie pomagała mu żona.

Decyzją ZUS zostało mu przyznane świadczenie rehabilitacyjne na okres roku. Otrzymał też jednorazowe odszkodowanie z tytułu uszczerbku na zdrowiu.


Pozostało 60% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane