Aktywność na Facebooku nie świadczy o zdolności do pracy

autor: Natalia Ryńska04.02.2018, 18:00; Aktualizacja: 07.02.2018, 14:13
Kobieta twierdziła, że leczy się u psychiatry, neurologa i kardiologa. Podkreślała, że wymaga „całkowitej, stałej i długotrwałej obsługi w związku z niezdolnością do samodzielnej egzystencji” – co potwierdza konieczność przyznania jej prawa do wnioskowanego świadczenia

Kobieta twierdziła, że leczy się u psychiatry, neurologa i kardiologa. Podkreślała, że wymaga „całkowitej, stałej i długotrwałej obsługi w związku z niezdolnością do samodzielnej egzystencji” – co potwierdza konieczność przyznania jej prawa do wnioskowanego świadczeniaźródło: ShutterStock

Twierdzenie, że osób aktywnych w mediach społecznościowych nie można uznać za niezdolne do pracy jest nieprawidłowe. Brak jest bezpośredniego związku pomiędzy znajomościami zawartymi w internecie, a możliwością wykonywania pracy – uznał Sąd Okręgowy w Siedlcach.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (10)

  • Major Huba(2018-02-11 09:26) Zgłoś naruszenie 10

    W ZEUSIE pracują oddziały dawnej NKWD i UB powołane do zwalczania"wrogów narodu i IV RP. ZEUSOWI trzeba złożyć przysięgę że nigdy nie wyciągnę ręki po złoto ukryte na 65-tym kilometrze i będę płacić składki do końca moich dni.Tak mi dopomóż BÓG.

    Odpowiedz
  • Krzysztof(2018-02-08 16:45) Zgłoś naruszenie 20

    Dla mnie to jest decyzja chora, pozbawiona jakichkolwiek ludzkich uczuć i empatii. Idąc tym tropem każdego można pozbawić renty bo jeśli oglądam telewizję, to mogę pracować jako ochroniarz gapiąc się 8 godzin w monitor, jeśli czytam gazetę to mogę pracować w jakimś archiwum czytając notatki, itp. Ta decyzja lekarza orzecznika ZUS to decyzja uwłaczająca godności ludzkiej !!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • romeo(2018-02-08 13:32) Zgłoś naruszenie 30

    Do facebooka wystarczy smartfon i stosowna aplikacja. Ciekawy jestem do jakiej pracy według ZUSu wystarczy obsługa aplikacji facebook na smartfonie ? I na jakiej podstawie twierdzą, że ktoś umie obsługiwać komputer, skoro do facebooka nie jest on wogóle potrzebny ?

    Odpowiedz
  • Prawnik(2018-02-05 19:10) Zgłoś naruszenie 92

    ZUS staje się bandą zbójecką zatrudniającą bandytów - tak bez honoru bandytów - naruszających prawo do prywatności osoby ludzkiej

    Odpowiedz
  • Maja(2018-02-04 21:27) Zgłoś naruszenie 94

    Kreatywność zudu nie zna granic. Współczuję pracownikom, którzy muszą wymyślać uzasadnienia decyzji nawet wbrew własnej opinii bo każą im tak przelozeni

    Odpowiedz
  • Oki(2018-02-04 21:25) Zgłoś naruszenie 75

    A co w tym zlego ze ktos ma fb wlaczonego ... normalny czlowiek. I potwierdzam - aktywnosc na FB nie ma zwiazku z efektywnoscia w pracy ;))))

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • legioXII(2018-02-04 19:34) Zgłoś naruszenie 235

    Od wielu lat podejrzewałem, że aktywni na fejsie nie są zdrowi na umyśle, bowiem to miejsce na ekshibicjonistyczne ujawnianie intymnych spraw bez przymusu

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz