Podważenie podlegania ubezpieczeniom przez ZUS. Postępowanie i konsekwencje

06.01.2018, 14:40
biznes, firma

Zakres kontroli w celu podważenia podlegania ubezpieczeniom obejmuje także osoby prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą.źródło: ShutterStock

Podważenie podlegania ubezpieczeniom przez ZUS ma na celu udowodnienie pozorności zawartej umowy, w celu skorzystania z zasiłku. Postępowanie to ma miejsce najczęściej w przypadku pracowników zatrudnionych na umowę o pracę, gdzie istnieją podejrzenia, że umowa o pracę została zawarta właśnie na potrzeby skorzystania z zasiłku. Jak wyjaśniają eksperci wFirma.pl, kontrole ZUS nie skupiają się jednak wyłącznie na stwierdzeniu pozorności zawartej umowy o pracę. Kontrola może dotyczyć także zawartych umów o dzieło w kontekście przedmiotu zawartej umowy.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Informacja prasowa
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (1)

  • Jadwiga Domagała(2019-11-12 14:53) Zgłoś naruszenie 00

    A jak ocenić sytuacje , że przez 30 lat płacone są składki z tytułu umowy o pracę członka zarządu pracującego przez te 30 lat w spółce faktycznie , który jest jednocześnie udziałowcem najpierw 50% potem 100% potem 90% i po przejściu na emeryturę ZUS kwestionuje prawo do ubezpieczenia wstecz za całe te 30 lat. W trakcie tych 30 lat było kilka kontroli ZUS-u w Spółce. Jak te sytuacje ocenią prawnicy. Umowy były podpisane przez pełnomocników Spółki a praca była wykonywana faktycznie , a L4 za 30 lat było jedno w szpitalu pobyt. Dla mnie odpowiedź jest jedna , składki się berze zawsze problem jest zawsze dopiero jak się przychodzi po świadczenie i to jest skandaliczne. Liczyli pewnie,że emerytury nie dożyję a kasa zostanie. Zastanawiam się nad skażeniem Państwa w Instytucjach międzynarodowych.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane