statystyki

Pomoc społeczna: Nie będzie dotacji bez zwiększenia godzin opieki

autor: Michalina Topolewska03.01.2018, 20:00
Niejasne dla samorządów jest również to, czy muszą zatrudniać dodatkowe opiekunki oraz czy możliwe jest uzyskanie dofinansowania, gdy nie zwiększy się liczba godzin usług.

Niejasne dla samorządów jest również to, czy muszą zatrudniać dodatkowe opiekunki oraz czy możliwe jest uzyskanie dofinansowania, gdy nie zwiększy się liczba godzin usług.źródło: ShutterStock

Gminy, które chcą skorzystać z dofinansowania do usług opiekuńczych, muszą je realizować samodzielnie, za pośrednictwem osób zatrudnionych na umowy o prace.

Tak wynika z wyjaśnienia przedstawionego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS), które jest związane z programem „Opieka 75+” na 2018 r.

Samorządy mogą składać swoje wnioski o dotacje do urzędów wojewódzkich do 15 stycznia br. Niektóre z nich mają jednak wątpliwości związane z warunkami konkursu. Dotyczą one m.in. tego, jak należy liczyć zapotrzebowanie na pieniądze dla osób, które 75 lat skończą w 2018 r., oraz czy usługi opiekuńcze mogą być realizowane w ramach prac społecznie użytecznych.


Pozostało 60% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane