statystyki

Po Kartę Dużej Rodziny z nowym wnioskiem

autor: Michalina Topolewska02.01.2018, 07:35; Aktualizacja: 02.01.2018, 09:32
W formularzu powinno znaleźć się wskazanie, czy karta ma być wydana w formie tradycyjnej, czy elektronicznej

W formularzu powinno znaleźć się wskazanie, czy karta ma być wydana w formie tradycyjnej, czy elektronicznejźródło: ShutterStock

 Gminy powinny dostosować formularz wypełniany przez osoby ubiegające się o Kartę Dużej Rodziny (KDR) do nowych przepisów regulujących jej funkcjonowanie.

Co do zasady od 1 sierpnia 2017 r. wzór wniosku o wydanie tego dokumentu nie jest już określany w rozporządzeniu, bo to wskazuje jedynie, jakie dane powinny być w nim zawarte. W związku z tym samorządy opracowały własne formularze lub korzystały z tego, który przedstawił resort rodziny. Jednak z początkiem 2018 r. weszła w życie nowelizacja ustawy z 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1832 ze zm.).

Przewiduje m.in., że dokument uprawniający do zniżek może mieć formę aplikacji na telefon. W efekcie wnioski wymagają zmiany, a to, jak powinny wyglądać, określa rozporządzenie ministra rodziny, pracy i polityki społecznej z 19 grudnia 2017 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie sposobu unieważniania KDR, wzorów graficznych oraz szczegółowego zakresu informacji, jakie mają być zawarte we wniosku o KDR (Dz.U. poz. 2449).


Pozostało jeszcze 39% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane