statystyki

Po Kartę Dużej Rodziny z nowym wnioskiem

autor: Michalina Topolewska02.01.2018, 07:35; Aktualizacja: 02.01.2018, 09:32
W formularzu powinno znaleźć się wskazanie, czy karta ma być wydana w formie tradycyjnej, czy elektronicznej

W formularzu powinno znaleźć się wskazanie, czy karta ma być wydana w formie tradycyjnej, czy elektronicznejźródło: ShutterStock

 Gminy powinny dostosować formularz wypełniany przez osoby ubiegające się o Kartę Dużej Rodziny (KDR) do nowych przepisów regulujących jej funkcjonowanie.

Co do zasady od 1 sierpnia 2017 r. wzór wniosku o wydanie tego dokumentu nie jest już określany w rozporządzeniu, bo to wskazuje jedynie, jakie dane powinny być w nim zawarte. W związku z tym samorządy opracowały własne formularze lub korzystały z tego, który przedstawił resort rodziny. Jednak z początkiem 2018 r. weszła w życie nowelizacja ustawy z 5 grudnia 2014 r. o Karcie Dużej Rodziny (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1832 ze zm.).

Przewiduje m.in., że dokument uprawniający do zniżek może mieć formę aplikacji na telefon. W efekcie wnioski wymagają zmiany, a to, jak powinny wyglądać, określa rozporządzenie ministra rodziny, pracy i polityki społecznej z 19 grudnia 2017 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie sposobu unieważniania KDR, wzorów graficznych oraz szczegółowego zakresu informacji, jakie mają być zawarte we wniosku o KDR (Dz.U. poz. 2449).


Pozostało 39% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane