Małe gminy dostaną dotacje do opieki nad seniorami

autor: Michalina Topolewska04.12.2017, 19:00
Budżetowa dotacja będzie mogła wynosić do 50 proc. przewidywanych kosztów usług opiekuńczych.

Budżetowa dotacja będzie mogła wynosić do 50 proc. przewidywanych kosztów usług opiekuńczych.źródło: ShutterStock

Samorządy, które mają poniżej 20 tys. mieszkańców, mogą składać do wojewodów wnioski o dofinansowanie kosztów realizacji usług opiekuńczych w 2018 r.

Umożliwia im to ogłoszony przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej program „Opieka 75+”. Zgodnie z przyjętymi zasadami o wsparcie mogą ubiegać się gminy: miejskie, wiejskie lub miejsko-wiejskie, które mają nie więcej niż 20 tys. mieszkańców. Dodatkowo wymagane jest, aby usługi opiekuńcze realizowały samodzielnie, a więc przez pracowników ośrodków pomocy społecznej, urzędów gminy lub innych jednostek organizacyjnych. W ramach programu samorząd może otrzymać dotację na zwiększenie liczby godzin usług opiekuńczych lub ich specjalistycznych form u osób samotnych w wieku 75+, które już z nich korzystają. Ponadto dofinansowanie może być przyznane na zapewnienie takiego wsparcia seniorom, którzy dotychczas nie byli nim objęci.


Pozostało jeszcze 54% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane