Limit składek na ZUS. Tylko PiS jest "za". PO, Kukiz'15, PSL i Nowoczesna - przeciwne

22.11.2017, 16:56; Aktualizacja: 22.11.2017, 17:38
"Projekt w sprawie zniesienie limitu górnego limitu składek na ZUS to spóźniona sprawiedliwość" - argumentował Tadeusz Cymański.

"Projekt w sprawie zniesienie limitu górnego limitu składek na ZUS to spóźniona sprawiedliwość" - argumentował Tadeusz Cymański.źródło: ShutterStock

Klub PiS zapowiedział w Sejmie, że poprze rządowy projekt ustawy o zniesieniu górnego limitu składek na ZUS. Przeciwko będą głosowały kluby PO, Kukiz'15, PSL oraz Nowoczesna. Zmiany spowodują, że wzrosną koszty pracy oraz zmniejszą się wynagrodzenia - argumentowała opozycja.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (7)

 • VoxVeritas(2017-11-22 20:17) Zgłoś naruszenie 111

  Każde rozwiązanie w tej sprawie jest kontynuacją absurdu jakim jest polski system emerytalno-rentowo zdrowotny. Z jednej strony zwolnienie z płacenia składek, osiagających najwyzsze dochody, jest absurdalną niesprawiedliwością w systemie repartycji ( wszyscy pracujący płaca na obecnych emerytów), z drugiej strony pobieranie nieograniczonych składek a nastepnie fundowanie tym tuzom niebotycznych emerytur, jest zabójstwem dla systemu. Zresztą zwrócić uwagę nalezy kto bedzie płatnikiem i beneficjentem takiego rozwiazania. Mianowicie prezesi firm państwowych, urzednicy wysokiego szczebla oraz wszyscy żerownicy wysokoopłacani z budżetu państwa., czyli z naszych podatków.którym najpierw opłacimy wysoki ZUS a następnie niebotyczne emerytury do końca zycia albo dłużej!/ Zatem, tylko równa składka dla wszystkich, placona przez równy okres i gwarantująca Podstawową bazową Emeryturę bedzie rozwiazaniem tego problemu.

  Odpowiedz
 • cd(2017-11-23 12:53) Zgłoś naruszenie 100

  Kolejna patologia w patologicznym, polskim systemie emerytalno- rentowym. Emerytury kominowe dla dobrze zarabiających budżetowców (m. in. posłów) i zwiększenie obciążeń emerytalnych dla przyszłych pokoleń. Oczywiście zmniejszy się też dopływ finansów na ochronę zdrowia, bo zmniejszy się składka zdrowotna dla tej grupy.

  Odpowiedz
 • asdf(2017-11-22 21:47) Zgłoś naruszenie 89

  Przeciwne zniesieniu górnego limitu składek jest PO. Według posłanki tego klubu Joanna Frydrych zmiany spowodują, że wzrosną koszty pracy oraz zmniejszą się wynagrodzenia. A na podstawie jakich analiz takie tezy są stawiane przez PO? Nie róbmy sobie jaj - idąc tym tokiem jakakolwiek ingerencja w istniejący stan może zwiększyć bezrobocie itd. Takie same brednie przeciw zakazowi handlu w niedzielę słyszę. Przecież ludzie nie przestaną jeść tylko kupią więcej w sobotę!!!! LUDZIE , BEZ DEMAGOGII - ROZMAWIAJMY LICZBAMI I OBIEKTYWNYMI ANALIZAMI.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Inspektor Pracy(2017-11-22 22:09) Zgłoś naruszenie 710

  Cały problem z POdnoszeniem wieku emerytalnego wziął się z tego że cwaniaki na STOLCACH w PO nie płaciły całych składek ZUS od swoich niebotycznych dochodów a potem wiedząc że na emeryturze dostaną grosze chcieli być do swoich stołków przyklejeni dożywotnio. No ale przegrali i trzeba beknąć –a tu chyba jeden Platfus się uchował.

  Odpowiedz
 • kaja(2017-11-23 07:55) Zgłoś naruszenie 61

  Rozumiem, że i emerytury będą wysokie.

  Odpowiedz
 • Obserwator(2017-12-30 22:49) Zgłoś naruszenie 20

  A może wprowadzić również dolny limit ,np.3 tys, Koszty pracy spadną ,najmniej zarabiającym zostanie trochę grosza.dwie pieczenie na jednym ogniu ,wszyscy będą zadowoleni.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane