Od 1 stycznia 2018 r. wnioski o e-Kartę Dużej Rodziny

autor: Michalina Topolewska22.11.2017, 07:29; Aktualizacja: 22.11.2017, 09:43
rodzina dzieci

Najważniejszą z nich jest wprowadzenie karty elektronicznej, czyli specjalnej aplikacji przeznaczonej na urządzenia mobilne, w tym smartfony, za pośrednictwem której członkowie rodziny wielodzietnej będą mogli korzystać z przysługujących im uprawnień.źródło: ShutterStock

Od przyszłego roku osoby ubiegające się o Kartę Dużej Rodziny (KDR) będą zaznaczać w formularzu, czy chcą otrzymać ją w formie tradycyjnej czy aplikacji na telefon. Będą też mogły wybrać obydwie opcje.

Takie rozwiązanie zawiera projekt nowelizacji rozporządzenia ministra rodziny, pracy i polityki społecznej z 27 lipca 2017 r. w sprawie sposobu unieważniania KDR, wzorów graficznych oraz szczegółowego zakresu informacji, jakie muszą być zawarte we wniosku o przyznanie KDR (Dz.U. poz. 1454). Ma on dostosować zasady ubiegania się o dokument uprawniający do zniżek rodziny wielodzietne do modyfikacji wynikających z wejścia w życie ustawy z 7 lipca 2017 r. o zmianie niektórych ustaw związanych z systemami wsparcia rodzin (Dz.U. poz. 1428). Część z nich funkcjonuje już od sierpnia br., kolejne zmiany zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2018 r.

Najważniejszą z nich jest wprowadzenie karty elektronicznej, czyli specjalnej aplikacji przeznaczonej na urządzenia mobilne, w tym smartfony, za pośrednictwem której członkowie rodziny wielodzietnej będą mogli korzystać z przysługujących im uprawnień.


Pozostało jeszcze 50% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane