statystyki

Wyższe wpływy do budżetu PFRON

autor: Michalina Topolewska16.11.2017, 07:42; Aktualizacja: 16.11.2017, 08:36
Tomasz Maruszewski, wiceprezes PFRON, wskazywał, że wzrost spowodowany jest kilkoma czynnikami.

Tomasz Maruszewski, wiceprezes PFRON, wskazywał, że wzrost spowodowany jest kilkoma czynnikami.źródło: ShutterStock

O 175 mln zł więcej niż szacowano wyniosą w tym roku wpłaty od pracodawców, którzy nie osiągają odpowiedniego wskaźnika zatrudnienia osób z dysfunkcjami. Pieniądze będą przeznaczone na dopłaty do wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników.

Pierwotnie plan finansowy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) przewidywał, że przychody z tytułu składek oraz opłat wyniosą w 2017 r. ponad 3,74 mld zł. Teraz okazało się, że będą wyższe.

Tomasz Maruszewski, wiceprezes PFRON, podczas wczorajszego posiedzenia sejmowej komisji finansów publicznych wskazywał, że wzrost spowodowany jest kilkoma czynnikami. Jednym z nich jest dobra sytuacja na rynku pracy, która skutkuje zwiększeniem zatrudnienia, a jednocześnie powoduje, że więcej firm, które nie zatrudniają co najmniej 6 proc. pracowników z dysfunkcjami, musi płacić na rzecz PFRON.


Pozostało jeszcze 55% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane