statystyki

Więcej podmiotów zwolnionych z wpłat na PFRON

autor: Michalina Topolewska09.11.2017, 07:19; Aktualizacja: 09.11.2017, 08:26
Co do zasady zwolnieni z wpłat na fundusz są pracodawcy, którzy mają minimum 25 pracowników w przeliczeniu na pełne etaty i zatrudniają co najmniej 6 proc. osób z dysfunkcjami zdrowotnymi.

Co do zasady zwolnieni z wpłat na fundusz są pracodawcy, którzy mają minimum 25 pracowników w przeliczeniu na pełne etaty i zatrudniają co najmniej 6 proc. osób z dysfunkcjami zdrowotnymi.źródło: ShutterStock

Kluby dziecięce, regionalne placówki opiekuńczo-terapeutyczne oraz interwencyjne ośrodki preadopcyjne nie będą musiały płacić na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Pod warunkiem że mają 2-proc. wskaźnik zatrudnienia osób z uszczerbkiem na zdrowiu.

Taką zmianę przewiduje projekt nowelizacji ustawy z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 2046 ze zm.). Co do zasady zwolnieni z wpłat na fundusz są pracodawcy, którzy mają minimum 25 pracowników w przeliczeniu na pełne etaty i zatrudniają co najmniej 6 proc. osób z dysfunkcjami zdrowotnymi. Zgodnie z art. 21 ust. 2b, publiczne i niepubliczne szkoły oraz uczelnie, a także placówki opiekuńczo-wychowawcze i resocjalizacyjne nie muszą płacić na PFRON, jeśli wskaźnik ten wynosi u nich 2 proc.


Pozostało 40% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane