PIP skontrolowała Biedronkę. Lista nieprawidłowości jest długa

autor: Patrycja Otto07.11.2017, 07:45; Aktualizacja: 07.11.2017, 08:27
W Poznaniu pracownikom odmawiano prawa do skorzystania z 15-minutowej przerwy

W Poznaniu pracownikom odmawiano prawa do skorzystania z 15-minutowej przerwyźródło: ShutterStock

Państwowa Inspekcja Pracy sprawdziła w różnych województwach 17 sklepów należących do sieci Biedronka. Przesłuchano ponad 100 osób.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (18)

  • psps(2017-11-11 10:31) Zgłoś naruszenie 40

    Wszystko zależy od ludzi, którzy kierują dyskontami i ich przedstawicieli regionalnych, którzy ich nagradzają za osiągnięcia. Kosztem robotników. Kary powinny być wyższe - mandaty do 10 tyś dla kadry kierowniczej. A za brak dokumentacji, bo bez niej nie ma szans udowodnić wykroczeń - kara 10 tyś bez możliwości zmniejszenia. Proste ?

    Odpowiedz
  • Zuzia(2017-11-08 16:00) Zgłoś naruszenie 11

    Pracowalam w Biedronce na umowę zlecenie przez wakacje stawkę miałam godzinowa i było super żadnych nad godzin miałyśmy zabronione ruszania wozkow widłowych cały ten artykuł to jakaś pomyłka kierowniczka jak i dziewczyny pracujące na stałe bardzo super to klienci są bardzo wredni jestem bardzo oburzona tym artykułem bo jest wymieniona moja miejscowość i brałam udział w takim przesłuchaniu przez pip

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Inspektor Pracy -ostrzega(2017-11-08 13:04) Zgłoś naruszenie 60

    Szanowni Państwo . POlskie prawo pracy jest złe ,niedobre --to pozory praworządności prawa. Dlaczego ?. Czy Ktokolwiek z Was zdaje sobie sprawę z tego? : -- Przychodzi PIP do pracodawcy na interwencje lub trafia rutynowo i stwierdza" rażące ,wręcz świadome naruszenie interesów pracowniczych" np : niepłacenie za delegacje gdyż w umowie bezpodstawnie rejon działania to nie miejscowość siedziby anp. cała POlska (pracownik nie mobilny) " i co ? nakłada mandat! Kto tu znów zyskuje --Państwo! --gdyż ma dochód z mandatu a co zyskuje pracownik /: złość ,nienawiść ,zemste - czasami zwrot za delegacje --a gdyby PIP miał prawo z urzędu nakładać dla pracownika np..trzykrotność straty za spowodowaną celowo szkodę , to pracodawcy oprócz mandatu by się bali! i prawo w kraju było by przestrzegane. Inny przykład : pracodawca ma dostarczyć ubrania robocze lecz w magazynie nie ma ,tyle że kolejny umówiony ze związakmi termin przydatności do zużycia nowego liczy się od daty wydania , czyli zysk --- w magazynie nie będzie ubrań przez kilka miesięcy. Kto zyska za mandat a Kto traci ? odpowiedzcie sobie sami. Odszkodowanie powinno być dla pracownika nakładane z urzędu jako wielokrotność straty . Wówczas sytuacja przestrzegania prawa pracy się poprawi.

    Odpowiedz
  • bunia (2017-11-08 00:46) Zgłoś naruszenie 61

    zatrudnić więcej ludzi, nie będzie syfu

    Odpowiedz
  • Michał1982(2017-11-08 00:07) Zgłoś naruszenie 40

    NIe tylko Poznań. Moja żona pracowała w Baniosze woj. mazowieckie. Ciągle brak ludzi do pracy, ciągle poganiani pracownicy, ciągle za wolno. Jak wpadł sanepid i wlepił karę kierowniczce za syf ogólny, to kazała się zrzucać pracownikom na mandat. Nie przedłużźają umów po roku pracy bo to się nie opłaca i są tańsze siły robocze z Ukrainy i Kozienic. Odradzam pracę w dyskontach. Lidl to samo.

    Odpowiedz
  • das(2017-11-07 21:49) Zgłoś naruszenie 20

    W biedronkach jeśli chodzi o polskie dyskonty jest największy bałagan, tzw dziadostwo! Lidl, Tesco pod tym kątem wypadają perfekcyjnie! To co się dzieje w biedronkach to dantejskie ceny niekiedy... wstyd.

    Odpowiedz
  • Ela(2017-11-07 20:51) Zgłoś naruszenie 42

    A moze tak kontrole w malych sklepach tu dopiero sa cuda z godzinami nie wspomnę o urlopavh

    Odpowiedz
  • okradany(2017-11-07 20:41) Zgłoś naruszenie 91

    Jedno pytanie ,dlaczego PIP nie sprawdzi oprawców zatrudniających niepełnosprawnych/sute dopłaty/,zwanych szumnie,agencjami ochrony,lub zakładami pracy chronionej/przed czym/ Tam ludzi kalekich traktuje się jak śmieci Jak na razie lobby służb jest nietykalne ,a ludzie cierpią.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Wajchowy(2017-11-07 19:14) Zgłoś naruszenie 71

    Następne do kontroli PI to POlskie Koleje Państwowe? Zapraszamy!

    Odpowiedz
  • Gosc (2017-11-07 14:16) Zgłoś naruszenie 40

    Nareszcie

    Odpowiedz
  • Qwerty(2017-11-07 13:07) Zgłoś naruszenie 132

    „W Poznaniu, jak wynika z raportu PIP, praca w godzinach nadliczbowych była wykazywana w tzw. pamiętniku sklepu, a nie w karcie ewidencji.” - jeżeli takie nieprawidłowości stwierdzał PIP, to po co te kontrole.

    Odpowiedz
  • Pracownik(2017-11-07 12:59) Zgłoś naruszenie 233

    Prawda jest taka że za mało osób zatrudnionych jest na sklepach!!!!!!!

    Odpowiedz
  • io(2017-11-07 12:24) Zgłoś naruszenie 87

    ukraincy nie maja aktualnych badań sanepidu !!!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • taxi(2017-11-07 11:57) Zgłoś naruszenie 83

    potrzeba nam więcej pracowników ze wschodu, wówczas płace wzrosną i poprawią się warunki pracy

    Odpowiedz