Rząd przyjął projekt przewidujący zniesienie górnego limitu składek na ZUS

30.10.2017, 18:35; Aktualizacja: 30.10.2017, 18:49
Projekt nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw został przygotowany przez resort rodziny, pracy i polityki społecznej.

Projekt nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw został przygotowany przez resort rodziny, pracy i polityki społecznej.źródło: ShutterStock

Zniesienie górnego limitu składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe, powyżej którego obecnie nie płaci się składek, przewiduje projekt, który w poniedziałek przyjął rząd. Zmiany miałyby wejść w życie od przyszłego roku.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (18)

  • Warsz1417(2017-10-30 19:51) Zgłoś naruszenie 113

    Bomisie i śmierdzące lenie, którzy nie wypracowali emerytury nawet w najniższej wysokości będą się chociaż cieszyć, że ci mądrzy, pomysłowi i pracowici będą mieli mniej!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • marekaurelio(2017-10-30 20:00) Zgłoś naruszenie 185

    Zniesienie limitu składek, a w wyniku tego zezwalenie na wyższe świadczenia to samobójczy dla systemu absurd implikujący do wszelkich kombinacji dotyczacych długotrminowego przebywania na zwolnieniach lekarskich i przechodzenia na renty, oczywiście dostepny dla bohaterów podłączonych pod aktualna władzę i tzw.elit, którym fundujemy wysokie apanaże a nastepnie wysokie świadczenia załatwiane przez kolesi. To wygląda jak cwany gest względem wysoko opłacanych urzedników byłej oligarchii urzedników z PO? Przecież to oni w warunkach nie możności trwania na dotychczasowych stanowiskach będa masowo korzystać z tego "dobrodziesjstwa" . czyli będa masowo chorować i załatwiać renty. Czy to jakiś dogadany prezent ?

    Odpowiedz
  • Zetues(2017-10-30 21:15) Zgłoś naruszenie 112

    Skoro jest minimalna emerytura powinna być maksymalna

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • solidarność(2017-10-30 22:13) Zgłoś naruszenie 120

    Tzn.,że już nie będzie solidaryzmu w ubezpieczeniach?????

    Odpowiedz
  • JAGA(2017-10-31 14:05) Zgłoś naruszenie 72

    Wyższe składki na ZUS rozejdą się na rozdawnictwo, np. 500+, 400+, KRUS, 500+ dla nauczycieli, emerytów,którzy maja krótki okres składkowy itp.

    Odpowiedz
  • informatyk(2017-10-31 21:22) Zgłoś naruszenie 42

    zegnaj etacie, trzeba zaczac kombinowac z umowami B2B, chociaz chcialem tego uniknac....ale takie dziadowskie czasy.... I tak juz wiekszosc znajomych informatykow pracuje B2B, czas wiec na mnie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • anka(2017-11-01 07:19) Zgłoś naruszenie 32

    Złodziejstwo. Dlaczego są obowiązkowe składki? Najgorzej jak zamiast mnie ktoś dba o moją emeryturę. A wystarczy dać mi całe moje zarobki. Po tych zmianach stracą tylko pracowici, którzy w dużej części i tak tych emerytur nie dozyja.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Inspektor Pracy popieram(2017-11-01 17:49) Zgłoś naruszenie 34

    Rząd ma racje ,nie placa wysokich skladek a potem sa przyklejeni do foteli oraz chca podniesienia wieku merytalnego gdyz boja sie niskich emerytur bo nie płacili stosownych do dochodow skladek.

    Odpowiedz
  • hanys(2017-11-01 20:54) Zgłoś naruszenie 21

    to już kiedyś było i co ograniczyli do 2,5 krotności( a płacone składki powiedziały papapa). tym razem nie będzie inaczej

    Odpowiedz