statystyki

Nowe reguły odwołania od decyzji PFRON

autor: Michalina Topolewska19.10.2017, 07:19; Aktualizacja: 19.10.2017, 07:54
niepełnosprawni, praca

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uzasadnia propozycję zmiany przepisów tym, że będzie korzystna dla pracodawców, bo skróci czas postępowań.źródło: ShutterStock

Pracodawca, który otrzyma decyzję prezesa Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) odmawiającą przyznania dopłat do pensji lub nakazującą ich zwrot, będzie mógł złożyć wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy do prezesa PFRON.

Obecnie w przypadku niezadowalającego dla firmy rozstrzygnięcia wydanego w postępowaniu prowadzonym na podstawie prawa administracyjnego przysługuje jej odwołanie do ministra rodziny, pracy i polityki społecznej, a następnie do wojewódzkiego sądu administracyjnego (WSA). Ta sytuacja ma się jednak zmienić od 2018 r.

Projekt nowelizacji ustawy z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 2046 ze zm.) zakłada bowiem odejście od dotychczasowego środka zaskarżenia i zastąpienie go innym, ale również wynikającym z kodeksu postępowania administracyjnego, a mianowicie wnioskiem o ponowne rozpatrzenie sprawy.


Pozostało jeszcze 65% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane